takip et takip et takip et
Tokat Haberleri

21 Aralık 2010 - 22:18:07 - 465 Okunma

50 KİŞİ TOPLUM YARARINA İŞ BAŞI YAPTI

Ak Parti Niksar İlçe Başkanı Yıldız: “Niksar’da uygulanan Toplum Yararına Çalışma Programı önemli ölçüde rahatlama sağlayacak.”   Ak Parti Niksar İlçe Başkanı Abdullah Yıldız, İşkur Tokat İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında belediyeler ve diğer kamu kurumlarında 8 ay süreli istihdam sağlandığını, bunun da önemli ölçüde rahatlama getirdiğini belirtti. Yıldız, Toplum Yararına Çalışma […]

Ak Parti Niksar İlçe Başkanı Yıldız: “Niksar’da uygulanan Toplum Yararına Çalışma Programı önemli ölçüde rahatlama sağlayacak.”


 


Ak Parti Niksar İlçe Başkanı Abdullah Yıldız, İşkur Tokat İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında belediyeler ve diğer kamu kurumlarında 8 ay süreli istihdam sağlandığını, bunun da önemli ölçüde rahatlama getirdiğini belirtti.


Yıldız, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) çerçevesinde Niksar Belediyesi’nde 50 kişinin işbaşı yapacağı, belde belediyelerinde de 10’ar kişi istihdam edileceği bilgisini verdi.


Bu programın, ağırlıklı olarak sosyo-ekonomik durumu zayıf olan iller başta olmak üzere 81 ilde uygulandığını söyleyen Yıldız şunları ifade etti:


“Şehirde, ilçede, beldede ve köyde görülmesi gereken hizmetler vardır. Bu hizmetlerin bazıları kamu çalışanlarıyla yapılamamaktadır. Bu nedenle AK Parti hükümetimiz tarafından 2008 yılında Toplum Yararına Çalışma Programı uygulaması başlatılmıştır. İl Özel İdareleri, belediyeler ve devlet kurumları hazırlamış oldukları projeler doğrultusunda iş gücü talep etmektedirler. Talep doğrultusunda, İşkur İl Müdürlüğü planlama yapmakta ve müracaatçılar arasından talebi karşılamaktadır.”


Tokat genelinde 2011 yılında 160 kişinin TYÇP’dan yararlandırıldığını belirten Yıldız, Tokat Milletvekillerinin girişimiyle bu sayının, 2012 yılı için 2000 kişiye çıkarıldığını belirtti. Yıldız, işsizlik probleminin çözümünde, istihdam imkânlarının oluşturulmasında İşkur’un önemli bir fonksiyon icra ettiğini vurguladı.


Yıldız, “Niksar’da ve Tokat’ta istihdam konusunda hassasiyet gösteren Milletvekillerimiz Zeyid Aslan, Şükrü Ayalan, Dilek Yüksel’e, İl Başkanımız Eyüp Eroğlu’na, İşkur Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanı Aşkın Tören’e, konuyu gayretle ve özenle takip eden İl Müdürümüz İbrahim Akpınar’a teşekkür ediyorum. Geçici de olsa TYÇP kapsamında iş sahibi olan Niksarlı kardeşlerimize hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.


" 50 KİŞİ TOPLUM YARARINA İŞ BAŞI YAPTI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere 50 KİŞİ TOPLUM YARARINA İŞ BAŞI YAPTI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda 50 KİŞİ TOPLUM YARARINA İŞ BAŞI YAPTI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku