Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.313,71 0,10%
Çeyrek Altın 2.281,00 -0,61%
Yarım Altın 4.548,00 -0,59%
Tam Altın 8.958,36 0,08%
3. LİG ve TOKATSPOR

3. LİG ve TOKATSPOR

ABONE OL
07 Ağustos 2020, 10:00:20

Tokatspor’umuz 2019-2020 sezonunun da çoğunluğu alt yapı olan Tokat’lı futbolculardan kurulu kadrosuyla katıldığı ligde maalesef gurubunda küme düşen 3 takımdan biri olmuştu. Daha sonra Korona virüs nedeniyle TFF’nin almış olduğu bir kararla Türkiye’nin tüm liglerin gruplarındaki takımları küme düşmeyi kaldırdığından Tokatspor’umuzda tekrar 2020-2021 sezonunda 3. Ligde mücadele edecek. Bu karara sevinelim mi? yoksa bazı sebepler yüzünden bazı endişeler yüzünden cevabının neler olabileceğini görelim. Bu soruların cevabını ancak önümüzdeki sezon sonunda göreceğiz. Yine de biz burada her şeye rağmen Tokatspor’umuza en iyi dileklerimizle başarılar dileyelim. Her zaman olduğu gibi, ömrünün büyük bir zamanını futbolla ve Tokatspor’la geçiren şahsım olarak Tokatspor A.Ş’nin edindiğim tecrübe ve yaptığımız araştırmalarımla edindiğim bilgileri Tokat kamuoyuna paylaşıp bilgilendirmek isterim.Tokatspor’umuz son yıllarda TFF’nin iddia gelirleri dışında hiçbir sabit geliri olmayan takımımız, komşu vilayetimiz Sivasspor’u baz alarak isteyerek veya istemeyerek takımımızı A.Ş yapmaya razı olunmuştu. Ama zaman ilerledikçe göründü ki, Sivasspor’un başarılı olmasında bir futbol adamı olan hemşerimiz Mecnun Otyakmaz’ın bilinçli çalışmaları yapmasıdır. Tokatspor’umuzda da bilinçli çalışmalar yapacak bir A.Ş başkanı olmadığı, buna böyle bir konumda biz Tokat olarak hazır olmadığımızı gördük. Olan oldu artık, bundan sonra neler yapmalıyız, buna göre nasıl hareket etmeliyiz, bakalım görelim.

Vilayetimizde her şeye rağmen Tokatspor’umuzun maçlarından etkilenmiş vatandaşlarımız çeşitli gruplar oluşturarak Tokatspor’umuzu gündemde tutmaya çalışıyorlar. Onlara 50 yıllık Ercan hoca olarak teşekkür ediyor yalnız bir noktada şunları hatırlatmak isterim. Yaptıkları eleştirilerde sadece A.Ş’ye muhalefet yapılmalı, Tokat’lı futbolculardan ve teknik kadrodan oluşan tesadüfünde olsa Tokatspor’umuzu yeniden yeşerttirecek ve miladı olan çoğunluğu Tokat’lı alt yapı futbolculardan oluşan kadromuzu bu muhalefetin dışında tutulmalıdır. Bu konuda hemşerilerimizi çok dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum.

DİKKAT!  DÖNÜŞÜ OLMAYAN GİDİŞLER…

Tokatspor’un çok borcu var. Biz tekrar sıfır borçlu bir Amatör takımı alalım, işe böyle başlayalım. Burada bize göre bir çözüm değildir. Bir defa Tokatspor’un abartıldığı kadar borcu yoktur. Kulübümüzü satın alan şahsın harcadığı paraları, TFF kanalıyla (iddia gelirleri) icra koyarak alamamaktadır. Bu harcamaları yönetim kurulu kararıyla yapamadığından kulübe borç hanesine girememektedir. Kulübümüzün eski yöneticilere, eski Antrenörlere, transfer ettiği eski futbolculara olan borçları da TFF’nin iddia gelirlerinden sırasıyla ödenmektedir. Bunlar göz önüne alınarak kulübümüzün borçlarını değerlendirebiliriz. 

1 – Tokatspor’umuz son yıllarda TFF’nin iddia gelirleri dışında hiçbir sabit geliri olmayan takımımız, komşu vilayetimiz Sivasspor’u baz alarak isteyerek veya istemeyerek takımımızı A.Ş yapmaya razı olunmuştu. Ama zaman ilerledikçe göründü ki, Sivasspor’un başarılı olmasında bir futbol adamı olan hemşerimiz Mecnun Otyakmaz’ın bilinçli çalışmaları yapmasıdır. Tokatspor’umuzda da bilinçli çalışmalar yapacak bir A.Ş başkanı olmadığı, buna böyle bir konumda biz Tokat olarak hazır olmadığımızı gördük. Olan oldu artık, bundan sonra neler yapmalıyız, buna göre nasıl hareket etmeliyiz, bakalım görelim.

2- Vilayetimizde her şeye rağmen Tokatspor’umuzun maçlarından etkilenmiş vatandaşlarımız çeşitli gruplar oluşturarak Tokatspor’umuzu gündemde tutmaya çalışıyorlar. Onlara 50 yıllık Ercan hoca olarak teşekkür ediyor yalnız bir noktada şunları hatırlatmak isterim. Yaptıkları eleştirilerde sadece A.Ş’ye muhalefet yapılmalı, Tokat’lı futbolculardan ve teknik kadrodan oluşan tesadüfünde olsa Tokatspor’umuzu yeniden yeşerttirecek ve miladı olan çoğunluğu Tokat’lı alt yapı futbolculardan oluşan kadromuzu bu muhalefetin dışında tutulmalıdır. Bu konuda hemşerilerimizi çok dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum.

3- Tokatspor’un çok borcu var. Biz tekrar sıfır borçlu bir Amatör takımı alalım, işe böyle başlayalım. Burada bize göre bir çözüm değildir. Bir defa Tokatspor’un abartıldığı kadar borcu yoktur. Kulübümüzü satın alan şahsın harcadığı paraları, TFF kanalıyla (iddia gelirleri) icra koyarak alamamaktadır. Bu harcamaları yönetim kurulu kararıyla yapamadığından kulübe borç hanesine girememektedir. Kulübümüzün eski yöneticilere, eski Antrenörlere, transfer ettiği eski futbolculara olan borçları da TFF’nin iddia gelirlerinden sırasıyla ödenmektedir. Bunlar göz önüne alınarak kulübümüzün borçlarını değerlendirebiliriz. 

DİKKAT!  KAVGA

4-Tokatspor’umuz önümüzde ki sezon yine A.Ş olarak kümede kalmak için tüm Tokatlıların destekleri alarak devam etse de bu arada edindiğimiz bilgilere göre Tokatspor’umuz A.Ş’ye süresiz olarak verilmiş. Bu konu, bu sene hiç olmazsa A.Ş Başkanı ile konuşularak yapılacak protokollerle 2021 yılın Haziran ayında yapılacak Olağan Kongremizde tekrar A.Ş olup olmayacağı gibi bir protokolün mutlaka başkanı yaptırılmalıdır. Bu hususu da başta Sayın Siyasilerimiz, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız bu süre konusunu mutlaka halletmelidirler. Tokatspor kulübü satılırken ki, hiçbir şey düşünülmeden fakat sadece iyi olur düşüncesiyle kulübümüzün düştüğü bu girdaptan kurtulmak için bir süre belirlenmelidir. Mutlaka A.Ş başkanı ile görüşülüp bir protokol yapılmalıdır. Hulasa olarak Tokatspor önümüzdeki sezon 3. Ligde mücadele edecek. Tokatspor’umuza başta Sayın Siyasilerimiz, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve Tokatspor sevdalıları desteklerini esirgemeyip yalnız ve yalnız A.Ş’ye süresi bir protokol yapmaları görevini de yerine getirmeye çalışıp Tokatspor’umuza 3. Ligde başarı olmasını yardımcı olmak düşüncesiyle bizde buradan şimdiden Tokatspor’umuza 3. Ligde başarılar diler sayın sporseverlere saygılarımı sunarım.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments