Dolar 27,2106 0.24%
Euro 28,9034 -0.11%
Gram Altın 1.684,99 0,28%
Çeyrek Altın 2.815,00 0,21%
Yarım Altın 5.630,00 0,21%
Tam Altın 11.190,97 0,06%
3.KİTAP GÜNLERİ GÜNCESİ

3.KİTAP GÜNLERİ GÜNCESİ

ABONE OL
09 Ekim 2019, 11:25:06
Tokat Kitap Günleri kapılarını kapattı.  Tokat’ta çocuk, genç ve her yaştan bireyin kitap etrafında buluştuğu bir hafta geçirildi. Okumayı seven, okuma merakı olanlar Tokat Kitap Fuarını ziyaret ederek onlarca yayınevi, binlerce kitap ve 50 yazar ile buluşma imkanına sahip oldu. 28 Eylül - 06 Ekim tarihleri arasında devam eden 3. Tokat Kitap Günlerinde 64 imza günü ve 30 söyleşi programı organize edildi.

Tokat Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde Tokat Valiliği, Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen 3. Tokat Kitap Günleri sona erdi. Etkinlik kapsamında yapılan taşıma planı dâhilinde 45 bin öğrencinin fuar alanını ziyaret etmesi sağlandı. Fuar alanında seviyelerine uygun etkinliklere yönlendirilen öğrencilere aynı zamanda şehrin kültürel ve tarihi mekânlarını gezme imkanı sunuldu. Köy ve kasabadan gelen 4 bin 500 öğrenciye öğlen yemeği ikram edildi.  İlimize gelen yazarlar ile okullarda 30 Kitap Tokat Söyleşisi ve 20 Masal Anlatımı gerçekleştirildi.Binlerce öğrencinin masal dinlemesi sağlandı.

KİTAP TOKAT OKURYAZAR BULUŞMASI

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Tokat Kitap Günleri’ne öğrenci, öğretmen, veli ve etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan kurumlar yoğun ilgi gösterdi. Fuar alanı söyleşi ve imza günü etkinliğine daha önce yapılan planlamalara göre öğrenciler yönlendirildi. Yapılan resmi planlamaların dışında da okullar öğrenci düzeylerine göre fuar alanındaki söyleşilere katıldı. Alandaki söyleşi ve imza programlarının yanı sıra hafta boyunca yazarlar kitaplarını okuyan öğrenciler ile “Kitap Tokat Okur Yazar Buluşması” kapsamında okullarda buluştu. Kitap Tokat Projesi kapsamında yazarlar okullarda düzenlenen söyleşi programlarına katıldı. Kitap Tokat Okur Yazar Buluşması etkinlikleri çerçevesinde okullarda gerçekleştirilen söyleşi programları ise şöyle:

“Cemalettin Kavaklıgil; Toki İlkokulu, Ülkü İlkokulu, Devlet Hastanesi Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Toki Anaokulu

Nehir Aydın Gökduman; Bilim Sanat Merkezi, Halil Rıfat Paşa Ortaokulu

Demirhan Kadıoğlu; Yeşilbağ Ortaokulu, İbn-i Kemal İlkokulu

Ferit Delen; Zübeyde Hanım MTAL, Cumhuriyet MTAL, Tokat MTAL,  Atatürk Anadolu Lisesi, Mahperi Hatun MTAL, İbn-i Sina MTAL,

Sinan Yağmur; Atatürk Anadolu Lisesi, IMKB Sosyal Bilimler Lisesi,

Bestami Yazgan, 26 Haziran ilk/ortaokulu, Zübeyde Hanım MTAL, Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Halil Rıfat Paşa Ortaokulu,

DİKKAT!  SEÇMEN KAĞIDI YÜZÜNDEN KÖY MUHTARINI VURDU

Ahmet Turgut; Mehmet Han Anadolu Lisesi, IMKB Sosyal Bilimler Lisesi, İhya Balak Fen Lisesi,

Suat Turgut; Gazi Paşa İlkokulu,

Osman Baş; Atatürk Anadolu Lisesi

Çağlayan Yılmaz; Namık Kemal Ortaokulu”

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments