takip et takip et takip et
Manşet

13 Ocak 2020 - 351 Okunma

2020 HAC KESİN KAYITLAR 13 OCAK’TA BAŞLIYOR

Tokat’tan 21 bin 428 hacı adayı 9 Ocak Perşembe günü çekilen hac kurasına katıldı. Kurada ‘Kesin Kayıt Hakkı’ elde eden hacı adayları 13-24 Ocak 2020 tarihleri arasında kayıtlarını yaptıracaklar.

Hacı adayları 13 Ocak 2020 (bugün) itibariyle saat 08:30’den itibaren www.hac.gov.tr adresindeki “Kesin Kayıt Belgesi” linkinden e-Devlet kimlik doğrulama sistemi ile kendilerine ait e-Devlet şifreleriyle giriş işlemlerini yapacaklar. Daha sonra “Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonunu” veya “Acenta Organizasyonunu” tercih ederek “2020 Yılı Hac Organizasyonuna Kesit Kayıt Yaptırabilir” belgesini alacaklar.​

Diyanet organizasyonunu tercih eden hac yolcuları kayıtlarını müracaat ettikleri İl Müftülüklerinden tercih ettikleri hac konaklama türüne göre 2-3 veya 4 kişilik oda tercihlerini ve gitmek istedikleri havalimanını seçecek ve ilgili bankalara konaklama türüne ait Hac ücretini belirtilen süre içerisinde yatırarak kayıtlarını tamamlayacaklar.

Tokat İl Müftülüğü Hac Umre Bürosu’ndan yapılan açıklamada, bu sene hac konaklama ücretlerinin en düşük; 16.400 SAR(Sudi Arabistan Riyali) olarak açıklandığı belirtildi. Bu fiyatların oda ve otel tercihlerine göre değişebildiği kaydedildi. Tercih edilen hac konaklama türüne ait hac ücretinin tamamının kesin kayıt esnasında yatırabileceği gibi, % 50’sinin peşin, % 25’inin 1. taksit olarak 29 Şubat 2020 tarihine kadar, kalan % 25’inin ise 2. taksit olarak 31 Mart 2020 tarihine kadar TC kimlik numarası ile yatırılabileceği ifade edildi. Ödemeler ise Ziraat Bankası, -Albaraka Katılım Bankası, -Kuveyt Türk Katılım Bankası, -Türkiye Finans Katılım Bankası, -Vakıf Katılım, -Ziraat Katılım, -Emlak Bank Katılım ve PTT şubelerinden birine yatırılabilecek.

Tokat İl Müftülüğü Hac Umre Bürosu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Acenta organizasyonunu tercih eden hac yolcuları Başkanlığımız ile sözleşme imzalayan acentalardan birisini seçerek kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptıracaklardır. Başkanlığımızca sözleşme imzalayan acentaların listesini www.hac.gov. tr adresinden öğrenebileceklerdir. Yukarda belirtilen bankalardaki Hac Kayıt Hesabının dışında başka bir hesaba kesinlikle para yatırılmayacaktır. Hacı adaylarının pasaportlarının 01 Şubat 2021 tarihine kadar geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Geçerlilik tarihi 01 Şubat 2021’den önce biten pasaportlar işleme konulmayacağından pasaport işlemlerinize kesin kayıt işlemlerinizi yaptırdıktan sonra ve il müftülüğünün bilgilendirmesi doğrultusunda başlanması gerekmektedir.”


" 2020 HAC KESİN KAYITLAR 13 OCAK’TA BAŞLIYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere 2020 HAC KESİN KAYITLAR 13 OCAK’TA BAŞLIYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda 2020 HAC KESİN KAYITLAR 13 OCAK’TA BAŞLIYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku