takip et takip et takip et
Gündem

7 Ocak 2021 - 765 Okunma

2. Okuma Kültürü Ödül Töreni Yapıldı

Abone Ol

Kitap Tokat Projesi kapsamında düzenlenen 2. Okuma Kültürü Ödül Töreninde dereceye giren öğrenciler ödüllendirilerek, madalyaları takıldı.
2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Tokat Valiliğimiz koordinasyonu ve liderliğinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Kitap Tokat Projesi kapsamında yapılan 2. Okuma Kültürü yarışması sonuçlandı. 

www.kitap.gov.tr sistemi üzerinden alınan yaklaşık 40 bin veri değerlendirilerek sonuçlandırılan yarışma için Tokat Merkez ve ilçelerinde eş zamanlı ödül töreni yapıldı. Değerlendirme sonucunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler Vali Dr. Ozan Balcı tarafından ödüllendirildi. Tokat’ta Z-Kütüphane’de koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, 2. Okuma Kültürü yarışmasında başarılı olan öğrencileri tebrik etti.

Kütüphaneler ve Z-Kütüphanelerin oluşturulmasından, Bebek Kütüphanesinin kurulmasına,  yeni kitapların temin edilmesine, PTT kanalıyla çocuklara kitap dağıtılmasına kadar kitapla ilgili çok güzel işler yapıldığına işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Yapılan bu işlerin hepsi öğretmenlerimiz velilerimizin desteği ile yapılıyor. Çok güzel gidiyor, tebrik ediyorum. Onlara destek veren Milli Eğitim teşkilatımız, kaymakamlarımız, belediyelerimiz, il özel idaremiz, meclis başkanımız, genel sekreterimiz, kurum amirlerimiz ve Tokatlı hemşehrilerimi tek tek tebrik ediyorum. Her şey çocuklarımız, öğrencilerimiz, eğitim, bilgi, kültür için. Kısacası milletimizin ve memleketimizin geleceği için.” diye konuştu.

Kütüphanelerin Yapımı Devam Ediyor

Tokat’ta kitap okuma kültürüne katkı sağlamak amacıyla yapılan işlerin geliştirilerek devam ettiğinin altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta kütüphanemizin temeli atıldı. Niksar, Reşadiye kütüphanelerinin de temeli atılacak.  Başçiftlik, Almus, Yeşilyurt, Sulusaray kütüphaneleri projelendiriliyor, temelleri atılacak. Tokat’ta da çok güzel işler oluyor, olmaya da devam ediyor. Herkesin çok emeği var. En büyük emek öğretmenlerimizin. Ama öğrencilerimizi de tebrik ediyorum. Öğretmenlerini, velilerini dinliyorlar. İşi güzel yürütüyorlar.” ifadelerini kullandı.

Vali Dr. Ozan Balcı, Kitap Projesi kapsamında gerçekleştirilen işler için İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali başta olmak üzere okul müdürlerine ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 

Büyük Ödüllü Yarışma Başladı

Kitap Tokat Projesi kapsamında yıl içerisinde her dönem iki defa yapılan Okuma Kültürü yarışmaları kapsamında büyük ödüllü yarışma 5 Ocak itibariyle başladı. Yarışma sonunda öğrencilere toplam 600 bisiklet dağıtılacak.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, şube müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.


" 2. Okuma Kültürü Ödül Töreni Yapıldı konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere 2. Okuma Kültürü Ödül Töreni Yapıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda 2. Okuma Kültürü Ödül Töreni Yapıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku