takip et takip et takip et
Tokat Haberleri

21 Ekim 2022 - 228 Okunma

2 Bin 500 Çiftçiye 665 Ton Tohum Verildi

Abone Ol

Vali Numan Hatipoğlu, Tokat tarımını ve çiftçisini yarınlara çok daha güzel hazırlamak için gayretli çalışmaların devam ettiğini söyledi. 
Vali Numan Hatipoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Buğday Tarımında Verim ve Kalitenin Yükseltilmesi Projesi kapsamında düzenlenen sertifikalı tohum dağıtım programına katıldı.
 
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Vali Numan Hatipoğlu’nun yanı sıra Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Ümit Ok, sektör  temsilcileri ve çiftçiler katıldı.
Törende konuşan İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Ümit Ok proje ile ilgili bilgi verdi. Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’ın ardından konuşan Vali Numan Hatipoğlu, Tokat tarımını ve çiftçisini yarınlara çok daha güzel hazırlamak ve tarımın en modern şekilde uygulanmasını sağlamak için gayretli çalışmaların devam ettiğini ifade etti.
Vali Hatipoğlu, “Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2020-2021 ve 2022 yıllarında İl Özel İdaresi  ile Tarım ve Orman Bakanlığı destekli projeler uygulanmakta, bu kapsamda “Kuru Fasulye Tarımının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 50 ton sertifikalı kuru fasulye tohumluğu, Buğday Tarımında Verim ve Kalitenin Yükseltilmesi Projesi” kapsamında 1933 ton buğday tohumluğu, “Ayçiçeği Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında 32 ton sertifikalı ayçiçeği tohumluğu ve “Nohut Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında 40 ton sertifikalı nohut tohumluğu bölgede bulunan 13 bin çiftçiye dağıtımı yapıldı.
2022 yılında proje gerçekleşme aşamasında Bakanlığımız TAKE “Buğday Üretiminde Verim Ve Kalitenin Artırılması “ projesi kapsamında 8.000.000 TL bütçe ile 665 ton flamura -85 buğday tohumluğu temin edilmiş olup, 2500 çiftçiye dağıtımı yapılacaktır. 
Bu kapsamda 3 yılda yapılan projeler sonunda; 18,5 milyon TL. bütçe ile 2.100 ton sertifikalı tohum çiftçilerimizle buluşturularak, üretim sonunda Milli Ekonomimize 240.000.000,00 TL. katkı sağlanması hedeflenmektedir.”
Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Hatipoğlu, dağıtılan tohumların çiftçiye hayırlı olmasını diledi.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Hatipoğlu ve protokol mensupları tarafından çiftçilere tohumlara verildi. 
 
21 Ekim 2022
 
 
 

" 2 Bin 500 Çiftçiye 665 Ton Tohum Verildi konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere 2 Bin 500 Çiftçiye 665 Ton Tohum Verildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda 2 Bin 500 Çiftçiye 665 Ton Tohum Verildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma codlio web tasarım ajansı
tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla