takip et takip et takip et
Gündem

15 Temmuz 2020 - 450 Okunma

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANACAK

Abone Ol

Tokat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Vali Balcı, “Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırılara ve düşmanca kalkışmalara, 15 Temmuz’da olduğu gibi, daima göğsünü siper edecek inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir.”

15 Temmuz 2016 yılında Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılmaya çalışılan hain darbe girişimine milletimiz izin vermemişti.  15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden dört yıl geçti. Türk Milleti tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilimizde çeşitli etkinliklere kutlanacak. Program kapsamında 15 Temmuz Çarşamba (bugün) Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10:00’da Resim ve Heykel Sergisi açılışı, saat 11:00’de şehit yakınları ve gazi ziyaretleri sonrasında saat 12:30’de Ali Paşa Camide mevlit ve mevlit şekeri dağıtımı olacak. Cumhuriyet Meydanı’nda 12:30-20:00 saatleri arasında 15 Temmuz Anı Defteri imzaya açık tutulacak. Tokat Şehitliğindeki şehit kabirlerine saat 13:00’de ziyaret gerçekleştirilip, dualar edilecek. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Koşusu saat 15:00’de GOP Stadyumu önünden başlayacak, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde görsel etkinlikler gerçekleştirilecek.

ETKİNLİKLER AKŞAM SAATLERİNDE DE SÜRECEK

15 Temmuz akşamında da etkinlikler devam edecek. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20:00’de Tek Yürek Programı etkinlikleri, konser, protokol konuşmaları olacak. Akabinde Kuran-ı Kerim okunup dualar edilecek.

16 Temmuz Perşembe günü saat 00:13’te tüm camilerde salalar okunacak, sonrasında 00:30 ve 04:00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda 50’şer kişilik gruplarla Demokrasi Nöbeti tutulacak. Yine aynı gün sabah namazı öncesi tüm camilerde salalar okunacak. Programın devamında saat 14:00te Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde ‘Dini İstismar Açısından 15 Temmuz Darbe Girişiminin Anatomisi’ konulu konferans düzenlenecek.

Yapılan tüm etkinliklerde Koronavirüs tedbirlerine özen gösterilecek.

VALİ BALCI’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Vali Dr. Ozan Balcı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Balcı mesajında, “Türk tarihi milletimizin bütün dünyaya karşı onurunu, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz destanlarla doludur.

Türk milleti, tarih boyunca birçok badireler atlatmış, çok çetin mücadelelerde bulunmuştur. Milletimiz, vatanı bildiği topraklarda yaşarken, geleceğini inşa ederken, yaşadığı toprakları namus bilmiş ve bu uğurda canını vermekten asla çekinmemiştir. Bizi biz yapan değerlere sımsıkı sarılan milletimiz, birlikte yaşadığı toplumlarla gönül bağı kurmuş, hak ve adaletle hükmetmiş, bir olmuş, diri olmuştur.

15 Temmuz 2016 tarihinde, terör örgütü FETÖ/PDY tarafından Aziz Milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve milletimize karşı hain bir darbe girişiminde bulunulmuştur. Aziz milletimiz; 15 Temmuz 2016 Cuma gecesinde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara sel gibi akmış, istiklal ve istikbaline bir kez daha sahip çıkmıştır.

Anayasal düzenimizi, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne, geçit vermeyen aziz milletimiz, Çanakkale ruhuyla günlerce meydanlarda Demokrasi nöbeti tutarak, darbecilere geçit verilmeyeceğini, demokrasimizin kazanımlarının ilelebet yaşayacağını tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırılara ve düşmanca kalkışmalara, 15 Temmuz’da olduğu gibi, daima göğsünü siper edecek inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir.Bu şanlı mücadelede; Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal ve İstikbali uğruna; gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” Dedi.


" 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku