takip et takip et takip et
Gündem

14 Eylül 2019 - 578 Okunma

“1315’liler Vatan için canlarını feda ettiler.”

Abone Ol

Tokatlı yazar, emekli eğitimci Mehmet Emin Ulu, 2018 Yılı İLESAM-AKÇAĞ Roman Yarışmasında Birincilik Ödülü alan “KUTSAL VATANIN MUKADDES YOLCULARI” adlı romanını bastırdı.

Tokatlı yazar, emekli eğitimci Mehmet Emin Ulu, 2018 Yılı İLESAM-AKÇAĞ Roman Yarışmasında Birincilik Ödülü alan “KUTSAL VATANIN MUKADDES YOLCULARI” adlı romanını bastırdı. İlk baskısı yapılan kitabı takdim etmek üzere, gazeteci Fatih Kılıç ile birlikte Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik’i makamında ziyaret eden yazar M. Emin Ulu, bu vesile ile Türkiye gündeminde Tokat’ın tanıtımına büyük bir katkısı olacağına inandığı DİZİ FİLM PROJESİ’ni dillendirdi. Senaryosunu yazdığı oyuncu kadrosuna dair taslağın hazırlandığı projenin senaryo metnine dair Başkan Dr. Ali Çelik’e bilgi veren yazar M. Emin Ulu, “Tokat’ımızla anılan HEY ONBEŞLİ, 1315 doğumlu askerlik çağındaki gençlerin ardından söylenen bir ağıttır. 1315’liler cephelerde vatanları için canlarını feda ettiler. Bir de cephe gerisindekiler vardı. İşte o cephe gerisinde yaşananları da öykülendiren senaryoyu yazdım. Tokat’ımızın tarihi mekanlarında geçen olayların yansıtılacağı bir dizi film olacak şekilde hazırlığımız var. Bu projenin gündeme getirilmesi ve iyi bir kamuoyu desteği ile bir DİRİLİŞ ERTUĞRUL, bir KUT’UL AMARE dizisi gibi dikkat çekici, sürükleyici bir film çekilebilir. Bunun için şehrin dinamiklerinin sahiplenmesini arzu ederim.” dedi.

PANA FİLM VE TEKDEN FİLM İLE KONUŞULABİLİR

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, konuklarının ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getirdi. Yeni çıkan eserden ötürü yazar Emin Ulu’yu tebrik ederken, dizi film projesini dinlemesi sonrası, Türkiye’de dikkat çeken ve uzun süreli yayınlanan dizileri çeken PANA FİLM ile TEKDEN FİLM şirketlerinde tanıdık isimler olduğunu, onlar ile irtibat kurulmasında katkısı olacağını vurguladı. Projenin Tokat’ın tanıtımına katkısı olacağına vurgu yaptı.

GAZETECİ KILIÇ’TAN DESTEK

Gazetemiz sahibi, gazeteci Fatih Kılıç, aynı zamanda gazetemiz yazarı olan Mehmet Emin Ulu ile birlikte TSO Başkanı’na yapılan ziyarette yer aldı ve ziyaret sonrasındaki paylaşımında “Tokat’ımızın tanıtımına katkısı olacak bir PROJE: “HEY ONBEŞLİ” DİZİSİ için senaryo hazır…

Senaryo yazarı hemşerimiz Mehmet Emin Ulu projenin dizi film olarak çekilmesi için Tokatlının gündem oluşturmasını arzu ediyor. Bir sinerji oluşturmak adına gazeteciliğimizle yanında olduğumuzu göstererek TSO Başkanı Dr. Ali Çelik’i makamında ziyaret ettik. Türkiye’nin beğenisini kazanmış dizi filmlere imza atan PANA FİLM ve TEKDEN FİLM şirketleri ile iletişim kurmaya katkısı olacak. Bu süreçte söylemek yetmez yazmak gerek, yazmak yetmez yapmak gerek… Eylemlerimizin uygulamaya da geçtiğini görmek niyetiyle konunun gündemde tutulması adına bir dizi ziyaretlerimiz devam edecek. Tokat’ımız kıymetli bir diziye ev sahipliği yapar inşallah…” diye yazdı.


" “1315’liler Vatan için canlarını feda ettiler.” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere “1315’liler Vatan için canlarını feda ettiler.” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda “1315’liler Vatan için canlarını feda ettiler.” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku