takip et takip et takip et
Niksar

23 Ocak 2020 - 195 Okunma

1000 YILLIK GAZİ MESCİDİ YENİDEN HAYAT BULACAK

Niksar Kalesi içerisinde yer alan, mimari olarak Danişmentli Dönemi Gazi Mescidi, Niksar Belediyesince kamulaştırıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, “Niksar Kalesi içerisinde yer alan, mimari olarak Danişmentli Dönemi ata yadigârı Gazi Mescidi ve Müştemilatının kamulaştırmasını gerçekleştirdik.

Özel mülkiyet olan 1000 Yıllık Gazi Mescidi ve Müştemilatı, yapmış olduğumuz hukuksal mücadelesi sonunda kamulaştırılmasını sağladık. Bununla birlikte bu eserin yeniden hayat bulması için projelendirme çalışmasını gerçekleştirerek, tarihine uygun bir şekilde restore edilmesi için görüşmelerimiz sürmektedir. Atalarımızın bizlere emaneti olan tarihimizi en iyi şekilde muhafaza etmek bizlerin en asli görevidir. Bu eserleri bizlere bırakan ecdadımızı rahmetle anıyorum.” dedi.


" 1000 YILLIK GAZİ MESCİDİ YENİDEN HAYAT BULACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere 1000 YILLIK GAZİ MESCİDİ YENİDEN HAYAT BULACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda 1000 YILLIK GAZİ MESCİDİ YENİDEN HAYAT BULACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku