KARNE GÜNÜ, ‘KİTAP GÜNÜ’ OLDU

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi sona erdi.  Tokat il genelinde toplam 626 okulda 111 bin 782 öğrenci ve 6856 öğretmen yaz tatiline girdi.

            Tokat Alparslan İlkokulu ve Sami Erdanabaş Anaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Programda öğrenciler karnelerini ve hediyelerini İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz’ün elinden aldı.

            2018-2019 Eğitim Öğretim yılında sona gelindi. Tokat’ta okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim öğretim gören 111.782 öğrenci dün karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Karnelerini alan öğrenciler yaşadıkları mutluluğu aileleri ile paylaştı.

            Tokat’ta karne günü öğrencilere hediye edilmek üzere, TUBİTAK’ın 330 çeşit eseri incelendi. Eserler arasından çocukların milli manevi ve bilimsel değerlerine katkı sunabilecek 33 çeşit ilkokul kitabı seçildi ve 11 bin adet satın alındı. Toplamda 11 bin adet kitap il geneli bütün okulöncesi kurumlarına gönderildi.

‘TOKAT’TA İZ BIRAKAN KAHRAMANLAR’ ÇİZGİ ROMAN SERİSİ HEDİYE EDİLDİ

            Tokat’ın değerlerinin başta ilimizde yaşayan çocuklar olmak üzere ülkenin farklı noktalarından ilimize gelen çocuklara tanıtımının yapılması, öğrencilerin okuma kültürüne katkı sağlamak amacıyla “Tokat’ta İz Bırakan Kahramanlar” çizgi roman serisi özel olarak tasarlandı. Kitap serisinde Gazi Osman Paşa, Mustafa N. Sepetçioğlu, Cahit Külebi, Danişment Gazi, Recep Yazıcıoğlu, Fuat Sezgin, Hüseyin Akbaş, Yaşar Güç, İbn-i Kemal çizgi romanları yer aldı. Kitap Tokat ekibi tarafından özel hazırlanan kitaplar il genelinde 2 bin sınıf öğretmenine ve bütün ilkokul öğrencilerine hediye edildi.Karne gününde her eve bir kitap girdi ve toplamda 100 bin kitap öğrenciler ile buluştu.

KİTAP OKUMA TAVSİYESİ

            Karne töreni öncesi Alparslan İlkokulu öğretmenleri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, yıl boyunca gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı öğretmenlere teşekkür ederek “Tokat’ta İz Bırakan Kahramanlar” çizgi roman serisini hediye etti.

Sonrasında sınıfları gezen Küçükali öğrencilere karnelerini ve hediyelerini takdim etti. Öğrencilerin iyi bir tatil geçirmelerini dileyen Küçükali, yaz tatilinde yapacakları etkinlikler üzerine çocuklarla bir süre sohbet ederek onlara tatilde bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

MUTLU-KEYİFLİ -EĞLENCELİ BİR YAZ TATİLİ

            Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaz tatilinde yapılacak etkinlikler listesi hazırladığını belirten Küçükali, “Ağaç ve çiçek dikmeden, anne ile yemek yapmaya, doğa yürüyüşleri, birlikte kitap okuma etkinlikleri, sinemaya gitme etkinlikleri var. Bu etkinlikleri ailenizle birlikte yapın” dedi. Küçükali, “Bakanlığımız tatil boyunca çocuklarımızın daha mutlu keyifli eğlenceli bir tatil geçirebilmesi için etkinlikler listesi yayınladı. Ailelerden isteğimiz bu etkinlikler listesini öğrencilerimiz ile birlikte uygulamanız. Çocuklarımızın ruhsal bedensel zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak çok güzel etkinlikler var orada. Tatil aslında çocuklarımızın aileleri ile hoşça keyifli vakit geçirmeleri için güzel bir fırsat. Bütün çocuklarımın huzurlu mutlu bir tatil geçirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE HEDİYE

            Sonrasında il çapında düzenlenen Jandarma konulu resim yarışmasında resmi il ikincisi seçilen 3-C sınıfı öğrencisi Yahya Alp ve Kitap Tokat Projesi kapsamında okulda en çok kitap okuyan öğrenci seçilen 4/D sınıfından Salih Mert Öksüz’e hediyesi İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali tarafından takdim edildi. İstiklal Marşı’nın okunması ile öğrenciler yaz tatiline girdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat