RESTORASYONU TAMAMLANAN YÜKSEK KAHVEDE İLK PROGRAM

Tokat`ın siyasi tarihinde önemli bir buluşma noktası işlevi gören ve devlet büyüklerinin konuşma yaptığı Yüksek Kahve, restore edilmesinin ardından ilk programa ev sahipliği yaptı. Tokat’ın tarihi ve turistik değeri olan 114 yıllık Yüksek Kahvede ilk program Tokat Kadın Kültür ve Sanat Gurubu tarafından düzenlendi.

Tarihi anlara şahitlik eden kahvede ‘Türk Müziği sazlarında udun tanıtımı ve örnek eserleri’ konulu etkinlik gerçekleştirildi.

TOKAT’IN KÜLTÜREL VE TARİHİ MEKÂNLARINDA ETKİNLİKLER YAPILIYOR

Programın açılış konuşmasını yapan Tokat Kadın Kültür ve Sanat Gurubu Başkanı Hacer Doğan, “Sanatsal ve kültürel değerlerimizin yaşatılması, gündeme getirilmesi, sahip çıkılması ve tanıtımına katkı sağlamak amacı ile Tokatlı hanımlar olarak sorumluluk üstlendik.
Bir şehri aşk ile sevmek; o şehrin sadece taşını toprağını değil ruhunu sevmektir, geçmişini ve bugününü sevmektir. Tokat çok güzel değerlerimizle daha güzel.
Tokatlı olup ta ilimizin sanat müzik ve kültür hayatına katkıda bulunan değerlerimizle yine ilimizin kültürel ve tarihi mekânlarında programlar yapmanın gurur ve keyfini yaşıyoruz. Ayrıca grup olarak ilimize sanatsal ve kültürel alanda hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Programda ud yapımcısı Güven Yetişkin ve ud Sanatçısı Aziz Destegül söyledikleri şarkılarla misafirlerine müzik şöleni verdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat