SPOR TOKAT PROJESİ TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Spor Tokat Projesi kapsamında Artova, Erbaa, Niksar, Reşadiye, Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde yapılan ve yapılacak çalışmalara ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldı.

            Tokat Valiliği himayesinde merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda eğitim gören yüz bini aşkın öğrenciyi kapsayan ve ilimizdeki kamu kurum kuruluşlarının elinde bulunan tüm spor tesisi ve insan kaynaklarının seferber edildiği "Spor Tokat" projesi 17 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlatılmıştı.

            İl Merkezinde Vali Dr. Ozan Balcı'nın, İlçelerde de kaymakamların koordinatörlüğünde "Spor Tokat" projesi il/ilçe izleme ve değerlendirme kurulu aracılığı ile yürütülmekte olan "Spor Tokat" projesi ile okullarda eğitim gören çocuk ve gençlerin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışmaları, spor kültürünün tabana yayılması, sporu bir yaşam felsefesi haline getirmeleri, her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaları, sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, obezite ve bağımlılığa karşı mücadeleye öncülük edilmesi amaçlanıyor.

Bu kapsamda;

            Artova, Erbaa, Niksar, Reşadiye, Sulusaray ve Yeşilyurt İlçelerinde yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında İl Tertip Komitesi ile İlçe Tertip Komitelerinde görevli Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Şube Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü ile beden eğitimi öğretmeni ve antrenörler eşliğinde eğitim programı dahilinde toplantılar gerçekleştirildi.

            Hedeflenen amaca ulaşmak için çalışmalara aralıksız devam edilmesi ve her çocuğu mutlaka bir spor branşıyla tanıştırmak üzere yapılacak çalışmalar değerlendirildikten sonra toplantılar sona erdi.

            İl ve ilçe yürütme birimleri tarafından  yapılan çalışmaların değerlendirmesi bugün Turhal, Pazar ve Zile ilçelerinde de gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat