BAĞIMSIZ BASIN DEMOKRATİK ÜLKENİN VAZGEÇİLMEZ UNSURU

CHP Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birinin bağımsız basın olduğunu ifade etti.

            CHP Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

            Toplumun gelişiminin ve kalkınma sürecinin basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olduğunu belirten Alpay, Ülkenin ve Tokat’ın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olanların çalışan gazeteciler olduğunu söyledi.

            Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birinin bağımsız basın olduğunu ifade eden Alpay açıklamasını şöyle sürdürdü: “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve Çalışan Gazeteciler Günü olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimiz mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.Güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlamaktadır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olmaktadır. Ülkemizin ve Tokat’ımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan çalışan gazetecilerimizdir.Bu duygu ve düşüncelerimle, siz kıymetli emekçi basınımızın;10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim."

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat