GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN ‘TÜRKİYE MÜNAZARA LİGİ’

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gençlerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Türkiye Münazara Ligi’ projesinin tanıtım programı Ankara’da yapıldı.

            Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla Bakanlık Konferans Salonunda düzenlenen ‘Türkiye Münazara Ligi’ projesinin tanıtım toplantısında Ankara’nın farklı ilçelerinden öğrenciler ve öğretmenler yer aldı. Projenin tanıtım programı Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun konuşması ile başladı.

“Sözün gücünü olması gereken yere getirme noktasında bakanlık olarak çalışacağız”

            Konuşmasına gençlere spor yapıp yapmadıklarını sorarak başlayan Bakan Kasapoğlu, onlardan daha fazla spor yapmaları yönünde söz aldı.

            Bakan Kasapoğlu, sosyal medya ve teknolojik gelişmeler nedeniyle sözün gücünün azaldığını ifade ederek “Bu münazaralarla sözün gücünü tekrar olması gereken yere getirme noktasında bakanlık olarak çalışacağız. Bu anlamlı organizasyon vesilesiyle Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzü ve ekibini kutluyorum. Münazara gerçekten önemli bir çalışma. Sizlerin yarınlara çok güçlü hazırlanması noktasında potansiyeli olan bir çalışma. Münazarayı önemseyin. Söz ve fikir önemli. Düşünceyi geliştirmemiz lazım. Bunun için tesislerimizle, gençlik merkezlerimizle, kamplarımızla ve diğer kurumlarımızla bir arada olacağız. Milli Eğitim Bakanlığımıza da bu konuda destekleri ve işbirliğinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Lise ve üniversite öğrencilerinin yer aldığı takımlar arasında münazara yapıldı

            Bakan Kasapoğlu’nun konuşmasının ardından daha önce münazara turnuvalarında dereceye girmiş olan aralarında lise ve üniversite öğrencilerinin yer aldığı takımlar arasında münazara düzenlendi.

            İkişer kişiden oluşan dört takım, konusu kendilerine 15 dakika önceden iletilen “Yapay Zeka Çalışmalarının durdurulması” hakkında münazara gerçekleştirdi. Konuşmacılar, sırayla kürsüye gelerek kendilerine verilen 5 dakikalık sürede konu hakkında görüşlerini savundular.

Bakan Kasapoğlu katılımcı gençlere hediye verdi

            Yaklaşık bir saat süren münazaranın ardından Bakan Kasapoğlu, katılımcı gençlere hediye verdi.

            Gençlerin sunumunu gurur duyarak izlediğini ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Özgüven sahibi gençlerimizin sunumunu izledik, gurur duyduk. İnşallah sizler de bu arkadaşlarımızı izledikten sonra münazaranın insanı geliştiren yeni ufuklar açan yönünü keşfetmiş oldunuz. Münazaraya katılan gençlerimizin potansiyellerinin güçlü olduğunu düşünüyorum. Kendilerini kutluyor, çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum” dedi.

            İstanbul’dan başlamak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’yi yurt dışında temsil edecek Türkiye Münazara Milli Takımı da kurulacak.

            Proje önümüzdeki yıl tüm Türkiye’ye yaygınlaştırılacak.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat