MİRZAOĞLU, ALMUS İÇİN ADAY ADAYI

31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesinde Belediye Başkan Aday Adayları açıklanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Almus ilçesinden il encümeni Yüksel Mirzaoğlu Almus Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

            10 yıldır Almus'a hizmet ettiğini belirten Yüksel Mirzaoğlu, “5 belediye meclis üyeliği ve 5 yılda il encümenliği yaptım. Bu yapmış olduğum görevlerin beni kıvama getirdiğini ve Almus’un sorunları çok iyi bildiğimi düşünerek aday oldum. Görev yaptığım bu son 5 yıl içerisinde Almus Tufan Tepe Tesislerini yapmak için buranın viran olmuş halini Tokat’taki bütün meclis üyesi arkadaşlarıma gösterip burayı tekrar toparlayarak bütün Tokat’ın incisi haline getirdik. Barajın etrafı 1966 yıllarında şantiyenin yaptığı yol iken bugün 30 kilometrelik yolu tekrardan genişleterek 1’inci kat asfaltını atarak yaptık. Son kalan 7 buçuk kilometresini de programa aldık ve 2019 yılında tamamı bitmiş halde kullanıma devam edecek.

            Almus çıkmaz bir sokaktı. Sivas, Niksar, Reşadiye bağlantı yollarını yaptık. 2019 yılı programına aldık tamamının asfaltları da yapılacak. bundan sonra Almus’ta girişte de çıkışta da sorun yaşanmayacak.

            Almus baraj gölü bütün Kazova'yı sularken kendi arazilerini sulayamıyordu. Yaptığımız yatırımlarla da Almus’un kendi öz arazisini sulaması için projeler yaptık. Yaklaşık yüzde 60’ını suluyoruz. 2019 yılı içerisinde de Almus’un sulanmayan arazisi kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

“ALMUS’A ÇOK ŞEY KATACAĞIM”

            Mirzaoğlu, “Ben Ak Parti siyasetinde 10 yıl görev aldım. Babamın da daha önceden burada belediye başkanlığı yapmış olması benim kendimin de belediye meclis üyeliği yapmış olması beni bir kıvama getirdi. Bun konuda da halkımızın teveccühünü gördük. Vatandaşlarımızın ‘artık sen buralarda olmasın’ gibi söylemleri ile biz de kendimizi hazır gördük. Bu görevde Almus’a çok şey katacağımızı düşünerek Almus Belediye Başkanı Aday Adayı oldum. Seçildiğim takdirde 50 yıldır yapılmayan bir sanayi sitemiz var. Mutlaka ve mutlaka ilk başta olması gereken sanayimizi, terminalimizi ve Pazar yerini Almus’a kazandıracağız. Bunlar ilçemizin çok büyük bir eksikliği biz bu bölgenin çocuğuyuz. Bu ilçede yaşadık ve halada yaşamaya devam ediyoruz. Almus’un bütün sorunlarını biliyoruz. Memleketimiz bizlere çok şey kattı bizde memleketimize bir şeyler katmak için aday adayı oldum” şeklinde konuştu.

Mirzaoğlu kimdir ?

            1969 yılında Almus’ta doğdu, ilk orta ve lise öğrenimini Tokat’ta bitirdi. 22 yaşında babasının Almus ilçesine belediye başkanı olması nedeniyle Almus’a geldi. 5 yıl Belediye meclis üyeliği ve 5 yılda il encümen üyeliği yaptı. Hali hazırda encümen üyeliği devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olup Almus’ta ikamet ediyor.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat