TOKATSPOR İÇİN KARA GÜNLER
TOKATSPOR İÇİN KARA GÜNLER

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta Tokatspor A.Ş., ilk yarının son iç saha maçına çıktı. Ligin son sırasındaki Tokatspor’da hedef galibiyetti ama 90 dakikanın sonucu 1-0’lık yenilgi oldu. Kara günler yaşayan takımın ikinci yarıya taşıyacak umudu olsun istenirken, her kötü maç sonucu karamsarlığı artırıyor.

MERHUM EMRE ŞENOL İÇİN

            Tokatspor’un taraftar grubunun öncü isimlerden Emre Şenol geçtiğimiz hafta genç yaşta kalp krizi sonucu vefat etmişti. Taraftarları yasa boğan vefat nedeniyle Tokatspor A.Ş. oyuncuları kollarında siyah bant ellerindeki Seni Unutmayacağız pankartı ile sahaya çıktılar. Fatih Karagümrük oyuncuları da tribündeki taraftar grubuna başsağlığı dileyip, çiçek takdim etti. Tokat merkezdeki taraftarların yanı sıra İstanbul’daki Onbeşliler Grubu da Tokat’a maça gelip, tribünde Emre Şenol için birlik oldular.

PROTOKOLDE OLANLAR

            Protokol tribününde Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya ile Fatih Karagümrük ekibi Başkanı Süleyman Hurma birlikte oturdular. TSO Başkanı Ali Çelik ile sonradan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu geldi. Eyüp Eroğlu devre arası stattan ayrıldı.

DEVRE ARASI YÖNETİCİ GERGİNLİĞİ

            Maçın devre arasında Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya ile İstanbul’dan gelen Tokatspor Derneği Yönetimindeki isimlerden Ender Demirtaş ve Hüseyin Alpat arasında kısa süreli bir tartışma oldu. Bu tartışmanın ardından Ender Demirtaş ve birlikteki arkadaşları karşı tribünde taraftarların arasında ikinci yarıyı izlediler.

BİR KONTRA ATAKLA YIKILDI

            Tokatspor maça baskın başladı, bilhassa ilk 10 dakika rakibe yarısı sahada baskı kurdu lakin golü bulan 34. dakikada bir kontra atakla Fatih Karagümrük ekibi oldu. Tokatspor’un serbest atışta başarılı olamadığı bir pozisyonda orta sahada topu önünde bulan Erkan Zengin doğruca kaleye yöneldi ve bu topu filelerle buluşturdu.

Tokatspor’da bilhassa Bekir Karadeniz ve Bilal Gülden yakaladıkları net gol fırsatlarını kaçırınca taraftarlar saç baş yoldu.

            Hakemin bitiş düdüğü çaldığında Tokatspor A.Ş. için kara bir sonuç daha ortaya çıktı.

TARAFTAR TEPKİSİ

            Maçın bitimiyle birlikte İstanbul’dan gelen taraftar grubunun öncü isimleri bilhassa Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya’ya tepki gösterdiler, kulübün düşme noktasına gelmesiyle içlerinin yandığını vurguladılar.

 

TEKNİK ADAM DEĞERLENDİRMELERİ

 

Koray hoca: “7-8 tane net pozisyonumuz var ama topu kalenin içine atan takım kazandı. Biz topu kalenin içine atamadık.”

 

Cüneyt hoca: “Tokatspor’a çok saygı duyarak geldik, bulunduğu yeri kesinlikle hak etmeyen bir takım.”

 

Tokatspor A.Ş.’nin 0-1’lik yenilgisiyle biten Fatih Karagümrük A.Ş. maçı sonrasında teknik adamların maç değerlendirmeleri oldu.

            Fatih Karagümrük ekibi Teknik Direktörü Cüneyt Dumlupınar’ın açıklaması şöyle oldu:

            “Kazandığımız için mutluyuz. İlk yarının son maçıydı Tokat, Tokatspor’a çok saygı duyarak geldik, bulunduğu yeri kesinlikle hak etmeyen bir takım. İnşallah ikinci yarı Koray hocamla beraber onlar da çıkışa geçecektir, biran evvel hak ettikleri yere çıkacaklardır.

            Bize gelince, tam yüzde yüz olmasa da hedeflediğimiz yere yakın bitirdik. İkinci yarı yapacağımız takviyelerle inşallah çok çok daha iyi bir Karagümrük ekibini herkese seyrettirip bir üst lige çıkmak istiyoruz.”

**

            Tokatspor Teknik Direktörü Koray Palaz’ın değerlendirmeleri de şöyle oldu:

            “Aslında baktığımız zaman son iki üç haftadaki çıkışı bugün de devam ettirdik, oyun olarak biz yine iyi oynadığımızı düşünüyorum, 7-8 tane net pozisyonumuz var ama topu kalenin içine atan takım kazandı. Biz topu kalenin içine atamadık, bunu beceremedik ama o pozisyonlara girdik. Biz her maçı final gibi oynuyoruz. Oyuncularımı gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ettim. Ama maalesef futbolun çok basit bir kuralı var, topun üç direğin arasından geçmesi gerekiyor kazanmak için. Biz maalesef topu üç direğin arasından sokamadık ve sahadan mağlup ayrıldık ama baktığımız zaman yine çok fazla pozisyon vermeden, oyunun üstünlüğünü elinde tutan, domine eden bir takımımız vardı. Bu bizim için önemliydi.

            Hakeme sitemim için oyuncularıma da söyledim, her maç sonunda biz hakemin yanına gidip sitem edecek karakterde insanlar değiliz ama maçın uzatması 4 dakika, hakemin bana gösterdiği saat 48 dakika 19 saniye. Dolayısıyla bizler için her saniye her salise çok önemli. Hakem bize göre 1 dakika eksik oynattı. Ben de hakeme bunu söyledim, bu oyunun kuralı 4 dakika ise 4 dakika oynanır, benim anlattığım buydu. Onun içinde takdir haklarını onlardan yana çok kullandığını düşünüyorum ama biz burada bahanelere sığınacak durumda değiliz.

 

Bu arada merhum Emre Şenol için iyi bir performans sergilemek istedik. Ailesine başsağlığı diliyorum.”