5 HIRSIZ KAÇARKEN YAKALANDI

Bahçelievler Mahallesinde bir evden içerisinde 3 milyon değerinde senet, 25 bin lira değerinde ziynet eşyası, 4 bin lira nakit para bulunan çelik kasayı çaldığı iddia edilen 5 şahıs, düzenlenen operasyonla Kastamonu'da yakalanarak Tokat'a getirildi.

            Edinilen bilgiye göre Bahçelievler Mahallesinde H.H.K. isimli şahsa ait ikametten çelik kasa ve içerisinde bulunan toplam 3 milyon 783 lira değerinde senetler, yaklaşık 25 bin lira değerinde ziynet eşyası, yaklaşık 4 bin lira nakit para ve 2 adet araç kontak anahtarı çalındı.

            Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma neticesinde olayı gerçekleştiren şahısların M.Ö.(19), M.İ.(19), A.C.(19), M.H.K.(20) ve M.C.(21) olduğu belirlendi. Şahısların başka bir araçla Tokat'a geldikleri ve olayı gerçekleştirdikten sonra Çorum'a gittikleri ve buradan başka bir araçla İstanbul'a gitmeyi planladıkları tespit edildi. Şahısların İstanbul'a gitmek üzere yola çıktığını belirleyen polis ekipleri güzergah üzerinde bulunan il ve ilçe emniyet müdürlüklerini konu hakkında bilgilendirdi.  5 şüpheli araçla birlikte Kastamonu ili Tosya ilçesinde yakalanarak Tokat'a getirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıslar adliyeye sevk edildi.

            Şahısların ikametten çaldıkları çelik kasa olay mahallinden yaklaşık 500 metre uzaklıkta açılmış halde bulunurken, kasa içerisindeki senetler ve araç anahtarları ele geçirildi. Şüphelilerin suçta kullanmış oldukları 2 adet tornavida muhafaza altına alındı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat