İZCİLER GIJGIJ’I TEMİZLEDİ

Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması kapsamında doğa yürüyüşü yapmak için gittikleri Gıjgıj tepesinde karşılaştıkları çöpleri temizledi.

            Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması kapsamında Gıjgıj tepesine doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdi. Önce Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katılan Deha Gençlik İzcileri, İzci liderleri eşliğinde Cumhuriyet meydanından hareket ederek Gıjgıj tepesine yürüdüler. Gıjgıj Baba türbesini ziyaret ederek okunan Yasin-i Şerifleri bağışlayan izciler çadır kurup piknik yaptılar.

Yürüyüş sorumlusu ve Oymakbaşı İzci Lideri Ahmet Akif Sarı“İzcilerimize Doğa sevgisi aşılamak ve sağlıklı yaşam adına yaptığımız etkinlikle izcilerimizle başarılı bir yürüyüş gerçekleştirdik. İlimizin manevi sahiplerinden Gıjgıj Babayı ziyaret ettik, izcilerle çadır kurup piknik yaptık. Ancak piknik alanına geldiğimizde izcilerimize açıklamakta zorluk çektiğimiz bir manzarayla karşılaştık. O alanda daha önce piknik yapan hemşerilerimiz piknik yaptıkları alanda çöplerini toplamadan dağınık bir şekilde bırakmışlardı. İzcilerimiz topluma ve doğaya olan sorumluluklarının gereği önce çevre temizliği yapıp temiz bir ortamda pikniklerini yaptılar ve piknik alanını temiz bırakarak dönüş yaptılar” dedi.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat