TIME TO MOVE TOKAT’TA

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü AR-GE Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2017-2-TR01-KA105-047494 referans numaralı “Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü 3” isimli proje kapsamında “High School Students with Italian Volunteers / Lise Öğrencileri İtalyan Gönüllülerle Birlikte” isimli etkinlik gerçekleştirildi.

            Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü AR-GE Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2017-2-TR01-KA105-047494 referans numaralı “Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü 3” isimli proje kapsamında İlimizde faaliyetlerde bulunan Riccardo D’Acquisto ve Letizia Martinis isimli gönüllüler ve Tokat Ayışığı Ortaokulu’nda bulunan öğrencilerinin katılımı ile “Time to Move” ayı kapsamında “High School Students with Italian Volunteers / Lise Öğrencileri İtalyan Gönüllülerle Birlikte” isimli etkinlik gerçekleştirildi.

            Gençlik Spor Müdürlüğünden etkinliğe ilişkin yapılan açıklamada, "Time to Move, Ekim ayı içerisinde gençler için organize faaliyetlerdir. Time to Move faaliyetlerine katılanlar, yurt dışında eğitim, gönüllülük ve iş fırsatları hakkında bilgi edinmektelerdir. Tüm faaliyetler Eurodesk Temas Noktaları tarafından organize edilmekte olup, bu kişiler size uluslararası projelere katılım olanakları hakkında bilgi vermeye hazırlardır. Bir kaç aylığına başka bir ülkede nasıl gönüllü olabilirim?, öğrenci değişim programlarına nasıl katılabilirim?, yurt dışında nasıl staj yapabilirim? gibi konuları temas noktalarından öğrenebilirsiniz.

            2013 yılından bu yana Eurodesk Türkiye Temas Noktası olan kurumumuzun irtibat kişisi Gözde Keleş’in düzenlemiş olduğu bu etkinlikte; uluslararası projelere dahil olma, Avrupa’yı keşfetme ve gençlerin bilgi, beceri ve donanımlarını arttırarak istihdam edilebilirliğini attırmayı hedefledik.

            Öğrencilerin eğlenceli zaman geçirdiği bu etkinliği soru-cevap ve uygulamalı olarak gerçekleştirdik. Bu etkinlik aracılığıyla öğrenciler AB fırsatlarını tanıyarak değerlendirebilecek bilgi birikimine sahip oldular." denildi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat