ŞEHİT YASİN GENCER PARKI AÇILDI

2015 yılında Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yasin Gencer'in isminin verildiği parkın bakım ve onarımı Turhal Belediyesi tarafından yapılarak kullanıma açıldı.

            Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan Şehit Yasin Gencer Parkı’nın açılış törenine Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Ay, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Bedirhan Çelik ,Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Bekir Ay, Emniyet Müdürü Tahsin Şahin, İlçe Jandarma Komutan Vekili Vedat Ortabakar, Şehit Yasin Gencer’in anne ve babası Fatma ve Ali Gencer, Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Bahri Topsakal ve vatandaşlar katıldı.

            Törende bir konuşma yapan Kaymakam Üçer, şunları söyledi. “Bu anlamlı törende sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Şehrimizin bu güzide yerindeki yenilenen parka şehidimiz Yasin Gencer’in ismi verildi. Bundan dolayı Belediye Başkanımızı ve Belediye Meclisimizi kutluyorum. Şehitlerimizin anılarını inşallah her zaman böyle kalıcı eserlerde hatırlayacağız. Onların unutulmamasını sağlayacağız. Bu vesile ile Yasin Gencer ile birlikte tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Turhal şehirleşme, altyapı ile park ve bahçeler bakımından önemli bir mesafe kat etmiş bir şehirdir. Turhal’da şehircilik faaliyetleri açısından Turhal’da gerçekten güzel şeyler oluyor.

Bir diğer konuda güvenlik, önemli bir mesele olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizin hem terör bakımından hem de ekonomik saldırılar bakımından yoğun mücadeleler içerisinde bulunduğu şu dönemde halkımızın güvenliği de bizler için gündem konusudur. Bunu içerisinde de tabii ki en önemlisi çocuklarımızın güvenliği. Devletimiz bu konularda birçok yatırımlar yapıyor. Teknolojinin son imkanları kullanılarak halkımızın güvenlik seviyesi de arttırılmaya çalışılıyor. Biliyorsunuz 10 yılı aşkın bir süredir MOBESE olarak bilinen kent güvenliği yönetim sistemleri kuruldu. Bizim ilçemizde de şehir giriş çıkışları ile belli kavşaklarda var. Yerel yönetimler olarak ta belediyelerin kamera güvenlik sistemleri, park güvenlik sistemlerini temin ederek bu çalışmalara katkıda bulunmuş oluyorlar. Okullarımızın yine kamera sistemleri MOBESE sistemine entegre edilerek polis tarafından okul bahçelerinin gözlemlenmesi sağlanıyor. Birde İçişleri Bakanlığımız tarafından akıllı cep telefonları için “UYUMA” bir uygulama geliştirildi. Vatandaşımız bu uygulamayı indirip kendisini kaydettirdikten sonra bir tuşla uyuşturucu, tiner ve alkol kullanımının ihbarını yapabiliyor. Yaptığınız bu ihbarlar saniyeler içerisinde önce Emniyet Genel Müdürlüğüne ardından da Turhal İlçe Emniyet Müdürlüğümüze konum olarak düşüyor. Ve bunun sonunca emniyet güçlerimiz anında oraya müdahale ediyor. Burada en önemlisi ihbarlarınız sistemde gizli kalıyor. Hiçbir vatandaşımızın çekinmesine gerek yok. Bu tip uygulamaların yaygınlaşması lazım. Telefonlarımızı Facebook, Twitter ve vb. işler dışında böyle faydalı işlerde de kullanmamız lazım diye düşünüyorum. Tabii ki her şey vatandaşlarımızın, çocuklarımızın güvenliği için. Bizler de vatandaşlar olarak devletimizin yürüttüğü bu faaliyetlere ve çalışmalara duyarlı bir birey olarak inşallah destek olacağız."

            Yapılan konuşmalarından yapılan dua sonrası parkı açılış kurdelesi kesildi. Açılış sonrası Turhal Belediyesi tarafından getirilen toplar Kaymakam Üçer ve Başkan Bekler tarafından çocuklara dağıtıldı.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat