İHH KADIN KOLLARINDAN İHTİYAÇ SAHİPLERİ YARARINA KERMES

            Orman Müdürlüğü karşısında kiralanan bir iş yerinde açılan kermeste gıda, kitap, kıyafet, ayakkabı gibi ihtiyaç sahipleri yararına satılıyor. Kermesi ziyaret eden AK Parti Tokat İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun eşi Hatice Eroğlu, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan'ın eşi KADEM Tokat İl Başkanı Müjgan Arslan ihtiyaç sahipleri için açılan kermesin önemine değinerek, tüm Tokatlıları kermese katkı sunmaya davet etti.

            Tokat İHH Kadın Kolları Başkanı Arzu Çağlar, gazetemize yaptığı açıklamada, kermeste gönüllü kadınlar tarafından hazırlanan ürünlerin sergilendiğini söyledi.

            Kermesten elde edilen gelirin yetim çocuklar için ve ihtiyaç sahipleri için hazırlanan projelere aktarılacağını ifade eden Çağlar, şunları kaydetti:

            "İHH Kadın Kolları olarak ihtiyaç sahiplerine yönelik her yıl düzenlediğimiz kermesimizi bu yıl da düzenledik. Kermesimizin beşinci günü ve ilgi oldukça yoğun. Buradan elde ettiğimiz geliri ihtiyaç sahipleri için kullanacağız. Kadın kolları olarak Yemen'deki yetimlerle ilgili bir proje almıştık, özellikle oraya da katkı sağlayacağız.

            Keşkek; mantı, dolma, katmer, çökelikli gibi Tokat'a özgü lezzetlerin hepsi kermesimizde mevcut, gönüllü ablalarımız evlerinde yapıp getiriyor. Kermesimiz önümüzdeki haftaya kadar devam edecek. İhtiyaç karşılayanın ihtiyacı karşılanır. Tokat halkı zaten bu konuda çok duyarlı. Bu anlamda tüm Tokatlıları, çorbada tuzu bulunmasını isteyen tüm duyarlı vatandaşlarımızı kermesimize davet ediyoruz."

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat