TOKAT POLİSİ KIZILAY'A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler, Türk Kızılay'ı Kan Bağış Merkezine kan bağışında bulundu. İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, kan bağışının insan görevi olduğuna vurgu yaptı.

            Tokat İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler, Türk Kızılayı'na kan bağışında bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü Uzunburun hizmet binasında dün sabah saatlerinde başlayan kan bağışına polisler yoğun ilgi gösterdi.

            Kan veren polisleri ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, duyarlılıklarından dolayı tebrik ederek, kan vermenin insanlık görevi olduğunu vurguladı. İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "İki hafta önce Kızılay kan Merkezindeki doktor arkadaşlarımız kan alma kampanyası olduğunu söylediler ve 'bizlere yardımcı olabilir misiniz' dediler. Bildiğiniz gibi Emniyet Müdürlüğü personel sayısı olarak biraz fazla. Bunu göz önüne alarak yardım teklifini kabul ettik. Arkadaşlarımızla görüştük, onlar da kan vermek istediklerini belirterek, fikrimize destek verdiler. Biz polis olarak 24 saat dışarıdayız. Genellikle kan lazım olduğu zaman vatandaşlarımız ilk bize geliyor. Zaman zaman kazalara müdahale eden trafik polisi arkadaşlarımız yaralılar hastaneye intikal ettiğinde ameliyat sırasında kan lazım olduğunda kendileri kan veriyor. Bu tabi insanlık görevi de aynı zamanda. Biz bu olaylarla çok karşılaştığımız için kan vermenin önemini gördüğümüz için Kızılay Kan Merkezinin talebini severek, isteyerek kabul ettik. Kan vermek ayrıca insan sağlığı için çok önemli. Kan verildiğinde hücreler yenileniyor, daha sağlıklı sıhhatli oluyorsunuz. Bu anlamda biz bu kampanyaya destek veriyoruz. Bütün arkadaşlarıma tavsiye ediyorum, vatandaşlarımıza da tavsiye ediyorum. Herkesin bir yakını aynı durumda olabilir, kendilerinin de kana ihtiyacı olabilir. Anlık hayat kurtaran şeylerdir bunlar. Onun için bu konuyu çok önemsiyoruz. Arkadaşlarımız iki gün boyunda peyder pey görevlerini aksatmayacak şekilde gelip burada kan verecekler. İnşallah verdiğimiz kanlar hayat kurtarır, bir hayat kurtarsak ne mutlu bize." Diye konuştu.

            İl Emniyet Müdürlüğündeki kan bağış kampanyası 2 gün boyunca sürecek.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat