77 YAŞINDA Kİ CEVRİYE POLAT’IN ‘EMEĞİN SERÜVENİ’ SERGİSİ

            Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılışı yapılan sergiye Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve eşi Hatice Eroğlu, Ak parti Tokat Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, hanımeli kursiyerleri ve çok sayıda davetli katıldı. Sergide iğne oyaları, dantel işlemeleri ve birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünler beğeniye sunuldu.

            Tokat Belediyesi’nin hanımlara ayrı bir değer verdiğini belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bu kapsamda Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerini hanımların hizmetine sunduklarını söyledi.    Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinde açılan kurslar ile hanımların önemli bir takım el becerileri edindiğini belirten Başkan Eroğlu, 77 yaşındaki Cevriye Polat’ı çalışmalarından dolayı tebrik eti.

            Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada, “Cevriye teyzemiz 77 yaşında ama maşallah daha 30 yaşında ki gibi gencecik bir yüreği var. İnsanlara faydalı olmayı güzel işler yapmayı çok seviyor. Aynı zamanda da hiç bir şekilde ben yaşlandım, ben artık köşeme çekileyim bir şey yapmamayım diye düşünmeden hala üretmenin, bir şeyler yapmanın gayreti içerisinde. Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimizde ki kurslarımıza gelmiş, orada kurslardan faydalanarak da burada ki hocalarımızdan öğrenerek de bu yaşta çok önemli çok güzel eserler ortaya koymuş, burada birkaç yıllık el emeği göz nurları var.  Cevriye teyzemiz gece gündüz demeden uykudan fedakârlık yaparak böyle güzel el işlerini yapmış. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

            Cevriye Polat ise “Allah devletimizden razı olsun. Böyle bir imkân tanıdı bize, değerlendirmemiz lazım. El işi ürünler zaman oluyor 3-5 gün sürüyor. Buraya geldiğimde hocalarla birlikte iyi oluyor” şeklinde konuştu.

            Konuşmaların ardından Cevriye Polat’a çiçek ve kurs bitirme belgesi takdim edildi. Serginin açılış kurdelesi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Cevriye Polat tarafından kesildi. Daha sonra davetliler sergiyi gezdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat