AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğinde ilimizde kutlanacak olan Amatör Spor Haftası kortej yürüyüşü; Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Spor Şube Müdürü Ömer Besler, Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sezai Işkın, Kulüp yetkilileri, İl Müdürlüğü Personelleri, antrenörler ve sporcuların katılımlarıyla gerçekleştirildi.  Niksar yolu kavşağından başlayan yürüyüş,  Hüseyin Akbaş Spor Salonunda sona erdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasında imzalanan protokol kapsamında her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulması ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi amaçlanıyor.

Ayrıca il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcuların halka tanıtılması planlanıyor.

Yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek, spora katılımın üst seviyede sağlanması, bu yapılacak olan etkinliklerle İlimizde top yekun spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amaçlanıyor.

Amatör Spor Haftası Açılış programı hafta boyunca gerçekleştirilecek olan Sosyal, Kültürel ve Sportif Etkinlikler programının açıklanması ve Halk Oyunları ile İl Spor Merkezleri Sporcularımızın yapmış oldukları gösteriler ile sona erdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat