690 PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

Niksar ve Erbaa İlçe Jandarma Komutanlığınca Tokat/Niksar D-100karayolu Köklüce-Çamiçi yaylası mevkii ve Tokat/Erbaa Değirmenli köyü D-100 karayolu üzerinde iki otobüste yapılan aramada toplam 690 paket kaçak sigara ele geçirildi.

            Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada, Tokat İl Jandarma Komutanlığı Niksar ve Erbaa İlçe Jandarma Komutanlığınca Tokat/Niksar D-100karayolu Köklüce-Çamiçi yaylası mevkii ve Tokat/Erbaa Değirmenli köyü D-100 karayolu üzerinde yol emniyet ve kontrol devriyesi gerçekleştirildiği belirtildi.

            Gerçekleştirilen yol emniyet devriyelerinde iki yolcu otobüsünde yapılan aramada, otobüslerin gizli bölmelerine ve valizlere gizlenmiş vaziyette iki şahsa ait toplam 690 paket kaçak sigara, 1 adet 7.65 mm çapında ruhsatsız tabanca, 8 adet 7.65 mm çapında fişek ele geçirildiği ve iki aranan şahsın yakalandığı bildirildi.

            Söz konusu şahıslara 27 nolu  ÖTV genel tebliği kapsamında 9 bin 660 TL idari yaptırım uygulandığı, ayrıca otobüs şoförüne 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre 1.430 TL para cezası uygulandığı belirtildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat