NİKSAR’IN SAHİP OLDUĞU DEĞERLER, ULUSLARARASI ARENAYA ÇIKACAK

“Erken dönem Anadolu Türk Mirası Danişment Başkenti Niksar” projesi ile 2018 yılı Haziran ayında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren Niksar ilçesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunulacak adaylık dosyası hazırlık süreci ve bu süreçte yapılması gereken çalışmaları değerlendirmek üzere Vali Dr. Ömer Toraman Başkanlığında OKA Tokat Yatırım Destek Ofisinde bir toplantı gerçekleştirildi.

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle, Niksar Belediye Başkanlığı Plan Proje Müdürü D. Hüseyin Şahin ve Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yaşagül Ekinci Danışan ve OKA Uzmanlarının katıldığı toplantıda öncelikli olarak Niksar Belediyesi tarafından 2019, 2020 ve 2021 yıllarında yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

            UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giriş sürecinin doğru bir şekilde ilerlemesi ve etkin bir yönetim mekanizması oluşturulabilmesi için OKA Destekli bir Güdümlü Proje geliştirilmesinin karara bağlandığı toplantıda yapılacak temel proje faaliyetleri ve muhtemel proje paydaşları hakkında da istişarelerde bulunuldu.

            Toplantıda Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Anadolu’da Türk İslam şehrinin kuruluş simgesi olan Niksar coğrafyasına yakışır bir şekilde projeler geliştirilmesinin önemine vurgu yaparak, bütünsel bir bakış açışıyla Niksar’ın uluslararası arenaya çıkabilmesi için yapılacak tüm çalışmalara destek olunacağını ifade etti.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat