TOKATSPOR NEREYE GİDİYOR?

 

TOKATSPOR NEREYE GİDİYOR?

Tokatsporumuz 2018/2019 sezonu sahamızda oynadığı Fethiyespor maçında 0-0 berabere kaldı. Böylelikle bu sezon sahamızda gol atamasak da ilk puanı almış oldu, haydi hayırlısı buna da şükür diyelim mi?

TOKATSPOR- FETHİYESPOR MAÇINDA GÖZÜMÜZE TAKILAN ÖNMELİ AYRINTILARA GELİNCE

Sahamızda oynadığımız her maçımızda protokol tribünün manzarası Tokatsporumuza olan alakanın nabzını gösteriyordu. Ne Sayın Valimiz ne de Sayın Belediye Başkanımız sebebi ne olursa olsun maçımıza gelmediklerine göre acaba Tokatsporumuz nereye gidiyor diyoruz. Protokol tribünümüzün maça gelen diğer müdavimlerimize teşekkür etmeden de geçemiyoruz. Teşekkürler, teşekkürler…

Her zaman olduğu gibi takımımızın 12. Adamı konumunda olan taraftarlarımız tam kadro tribündeki yerlerini alarak takımımızı ellerinde geldiği kadar yaptıkları güzel tezahüratlarla desteklemeye devam ettiler. Onlar üzerlerine düşen görevi Tokatsporumuzun adına yakışır bir şekilde ifa ediyorlardı, sağ olsunlar var olsunlar, onlara Tokatspor camiası olarak binlerce kez teşekkür ediyoruz. Tokatsporumuzun vefalı dostlarından biri olduklarını gösteriyorlar.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

A)    Bu bölümde takımımızın sadece Fethiyespor maçında oynadığı futbolun teknik analizi ile beraber takımımızın bu sene sezon başından bu günlere gelene kadar bize göre neler olmuş, neler olmamış gibi bilgileri de açıklayarak Tokatsporu sevenlere yardımcı olalım dedik.

2018/2019 sezonunda şirket olması için gerek yaptığı kongrede gerekse de yapılan çalışmalarda güya şirket oldu. Yapılan kongrede Ufuk Akçekaya Başkanlığında bir yönetim kurulu teşkil edildi. Bu yönetim kurulu kendi aralarında hiç toplantı yapmadan kim dedi, kim yazdı bilinmeden aralarında görev bölümü yapmışlar. Öyle ki 3 sezondur kulübümüzü maddi manevi hiç rahatsız etmeden TFF’den gelen paralarla alt yapının tüm masraflarını karşılayarak Sivasspor’un ceza parası vererek girmek istemediği akademi liglerine iştirak ederek her yaş grubunun maçlarını devam etmişlerdir. Sırf bu sezon çalışmalarını her sezon güzel organize ettiği için Sayın Ali Erarslan bu senede yönetim kuruluna yazdırılmıştı. Ali Beye alt yapı ile görev verilmeyip, hiç alakası olmayan bir görevle görevlendirilmişti.  Bu süratle alt yapımızda ki bu sezonda olan kargaşalığa da peşkeş çekilmiş oluyordu. Yönetim kurulumuza sırf şirket olma yetkisini (kongrede üyeler şirket yapma yetkisini yönetim kurulumuzu vermişti). Yönetim kurulumuz sırf bu yetkiyi almak için İşeri Petrolde mecburen yaptıkları toplantı da şimdiye kadar hiçbir toplantı yapmadan bu toplantıyla almış oluyorlardı. Yine aynı toplantıda Başkan Ufuk Akçekaya, Ahmet Dursun, Okay Karacan,  üçlü bir grupla şirketin bütün işlerini iki yıl kimsenin müdahalesi olmadan yaparız dediler.  Bu heyet bu sezon kulüple alakalı takımın Teknik Direktörünü, kurulan futbolcu kadrosunu, tüm maddi ve manevi tüm meseleleri Tokat’ta bu işi bilen kişilerle bilgi alışverişi yapmaya lüzum hissetmeden bu günlere kadar gelinmiştir. Ufuk Başkan kulübün Federasyonla olan transfer tahtasını her şeyi bildiği adamlarıyla açamadığı için eski başkan Emin Yılar ve eski kulüp menajerimiz Aytuç Bozkurt yardımları ile açmayı başarmıştır.  Uzun lafın kısası Ufuk Başkanımız Tokat’ta da bu işleri bilen birilerinin olduğunu açıklamış oldu. Kısaca şayet eski menajerimiz Aytuç olmasaydı Tokatspor bu sezon TFF’de ki transfer tahtasını açamayacaktı. Takımımız liglere genç takımımızla iştirak edecekti. 

Tokatsporumuz teknik heyet değişikliğinden sonra teknik direktör bulamadığı için son Fethiyespor maçına Sportif Teknik direktörü Ahmet Dursun ile çıkmışlardır. Ahmet Dursun yanına alt yapımızın teknik sorumlusu Elit A Lisans sahibi hemşerimiz Hakan Alpay’ı alarak hafta arası antrenmanları yaptırmışlar. Bütün çalışmaları Hakan Alpay’a yaptıran Ahmet Dursun maçın taktik anlayışını da ilerde çoğalamadığımızdan gol atamıyoruz düşüncesiyle ilerde yan yana duran iki santrafor (Berat Tosun, 11 nolu Erhan Aydın) Hakan Hocanın ısrarı ile santrafor arkası olarak Barışa yer verildi. Bunların arkasında da geri dörtlümüzün önünde üç futbolcu (80 nolu Bilal Gülden, 41 nolu Bekir Karadeniz, 5 nolu Azat Filiz) geri dörtlümüzde Ramazan sağ-bek, Anıl sol-bek, Emrah stoper,  Berat Çetinkaya’da merkezi stoper olarak yer almışlardı.  

B)    Ahmet Dursun’un ısrarı ile yan yana duran iki santrafordan dolayı takımızın ilerde çoğalan bir takım görüntüsünden ziyade orta saha kalabalığına rağmen ileriye hamle yapamayan bir manzara ile ilerde çoğalamayıp ancak deplasmanda oynanan kalabalık defans yapabilen bir takım görünümündeydi. BJK’da oynayan Almanya’da doğup büyüyen birisi olarak Ahmet Dursun, ‘ben bu işi böyle biliyorum diyorsun’ sana teknik adam olarak her hangi bir kategoride teknik adam diploman var mı diye sorarlar?  Takımı çalıştırmak için yanına aldığı Hakan Hoca ile bilgi paylaşımını daha güzel yapıp, işin doğrusu yapılabilirdi.  Maç oynanırken sahada varlığı yokluğu hiç belli olmayan 11 nolu Erhan Aydın oyundan çıktıktan sonra takımımız daha çok gol pozisyonuna girmiş, gol kaçırmıştır, rakip kaleye şut atabilmiştir. Allah’tan ki Fethiyespor hiç de iyi bir takım olmadığı için maç berabere bitti.  Maçın sonunda bu maçta süper bir oyun oynayan Akın İsmail tribünde oturan taraftarlarımız ile çatışmamalıydı. Hülasa olarak sezon başında Ufuk Akçekaya’nın başkanlığında ki yönetim kurulumuz olmasaydı belki de takımımız şimdi genç takımı ile lige devam ediyordu. Biz tokatlılar olarka Sayın valimiz Sayın Belediye Başkanımız ve tüm iş adamlarımızı her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmadırlar. Bizde yönetim kurulumuza stadyumun duvarlarında asılı görülen reklamlarımızı bir avukatı görevlendirerek gelir elde edebiliriz. Kombine biletlerimizi de Belediyenin yardımı ile satılarak kulübümüze ikinci bir yardım sağlayabiliriz. Sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız. 

 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat