TOKAT YETENEKLERİNİ SEÇTİ

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ikinci etap çalışmaları il ve ilçe spor tesislerinde tamamlandı.

            Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan ve 7 Mayıs itibariyle Tokat İl genelinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde uygulanan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinde" 3. Sınıfta okuyan 4 bin 22 öğrencinin yer aldığı taramalarda öğrencilerin boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti ve 20 metre sürat koşusu gibi kriterlerde değerlendirilerek sayısal değerleri alınmıştı.

            Tarama sonunda ikinci etap çalışmaları tüm testlerin ortalamasında en yüksek performansı gösteren 856 ilkokul 3.sınıf öğrencisinin katılımıyla Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri bünyesinde, alanlarında uzman antrenörler eşliğinde, 8 hafta devam etti. İkinci etap çalışmalarında uygulanan fiziksel eğitim kartları uygulama çalışmaları sonunda 26-27-28 Eylül 2018 tarihlerinde İl ve İlçelerde toplam 645 öğrenci tekrardan sekiz istasyondan oluşan taramalara tabi tutuldu. Her iki taramada alınan değerler Spor Genel Müdürlüğü Bilim Kurulu tarafından yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda yeteneklerine göre yatkın oldukları spor branşlarına yönlendirilecek.

            Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada, "Türkiye Sportif yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesinde özveri ile çalışan Proje Yürütme ve Uygulama ekibimizde yer alan emek veren herkese teşekkür ederiz." denildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat