REŞADİYE'DE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

Reşadiye'de “Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla program düzenlendi.

            Programa Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Belediye Başkanı Cemil Kılıç, İlçe Müftüsü Necmettin Saydan, kurum müdürleri ve ilçe müftülüğünde görevli personel katıldı.

            Program sonrası ilçe müftüsü Necmettin Saydan’ın yaptığı yemek duasının ardından İl müftüsü Ömer Faruk Bilgili konuşma yaptı. Daha sonra konuşan Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, “Öncelikle din görevlilerimizin Din Görevlileri Haftasını kutluyorum. Bu kutsal görevi ilçemizin en ücra köşelerinde yerine getiren arkadaşlarımızın görevlerinin zor olduğunu ve sırtlarında büyük bir yük olduğunun farkındayız. Ancak;  bu kutsal görevi büyük bir fedakarlıkla yapan din görevlilerimiz, halkımızla her zaman içi içe olmaları ve onlara devletin varlığını hissettirmeleri gerekmektedir. Bu konuda elinizden gelenin fazlası ile yapacağınızdan hiçbir şüphem yoktur." ifadelerini kullandı.

            Programın ardından İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Kaymakam Mete’yi makamında ziyaret ederek Reşadiye'ye yeni atanması sebebiyle hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat