TOKATSPOR YENEMİYOR SİNİRLER GERİLİYOR

Tokatspor:0-Fethiyespor:0

Stat                 : Gaziosmanpaşa Stadı / Tokat

Hakemler         : Hasan Kaçar ***, Turgut Evran ***, Murat Taşçıkar ***, Emre Korkmaz

Tokatspor       : Akın İsmail Köroğlu ***, Emrah Taysi **, Azad Filiz **, Berat Tosun *, Barış Bakır (dk. 13 Recep Türköz **), Erhan Aydın * Dk. 55 Enes Keleş **), Anıl Şahin **, Ramazan Karaca **, Bekir Karadeniz ** (dk. 82 Berk Erel), Berat Çetinkaya **, Bilal Güden *

Yedekler         : Cüneyt Çelik, Hasan Erbey, Gökalp Seçal, Ahmet Dursun

Teknik Drk.      : -

Fethiyespor     : Fetih Kaldan ***, Erdi Bakırcı **, Kaan Söylemezgiller **, Emrullah Yıldırım ** (dk. 70 Halil İbrahim Peşken * (dk. 86 Alican Karadağ), Alper Önal ** (dk. 76 Mahmut Metin), Onur Garip *, Yiğit Yöney *, Kazım Dülger **, Fethi Özer **, Ramazan Işık **, Hakan Oklan **

Yedekler         : Kemal Mert Özyiğit, Alper Sürücü, Onur Okan, Ahmet Burak Solakel

Teknik Drk.      : Levent Eriş

Sarı Kartlar     : Bekir Karadeniz (dk. 51), Azad Filiz (dk. 79), Anıl Şahin (dk.82) / Ramazan Işık (dk. 55), Kazım Dülger (dk.79)

Goller               : Yok

 

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta Tokatspor 5. haftası geride kalırken dün Fethiyespor’u konuk etti. Ligde 4 maçta gol atamayan, kupa maçında 5-0’lık hezimete uğrayan Tokatspor, yeni bir umut için çıktı sahaya. Teknik Direktör Murat Yoldaş ile yolların ayrılması sonrasında bu maça oyuncu-antrenör olarak Ahmet Dursun takımı hazırladı. Ahmet Dursun ilk maçında esame listesinde yedeklerde adını bulundurdu.

            Saat 15.30’da hakem Hasan Kaçar’ın üflediği düdükle başlayan maçta kısır bir oyun ortaya çıktı. Tokatspor ve Fethiyespor ilk yarı ancak iki korner kazanabilen bir mücadeleyi sergilediler. Daha 13. dakikada kaptan Barış Bakır’ın talihsiz sakatlığı sonrası Tokatspor’da Recep Türköz oyun kuruculuk rolünü üstlendi. Tokatspor 19. dakikada Bekir Karadeniz ile bir pozisyon buldu, 23. dakikada yine Bekir gole yaklaştı ama olmadı.

            Maçın ikinci yarısı da benzer şekilde kısır geçti. Recep Türköz’ün 47. dakikada yaşattığı bir tehlike oldu. 57. dakikada Tokatspor ilk ciddi atağı kalesinde gördü, uzaktan gelen şutu Kaleci Akın müthiş bir refleksse kurtardı. 76. dakikada Recep yine bir pozisyon kaçırdı. Maçın uzatma dakikaları içinde maçın da en tehlikeli atağını Tokatspor yaptı, ceza sahası içinde Recep’in yerden gönderdiği topa kaleci ile karşı karşıya iken Berat vurdu ama topu kaleci Fatih Kaldan kurtardı, taraftarlar saç baş yoldu. Zaten gol atamamamın, galip gelememenin gerginliği ile taraftarlar golü kaçıran Berat’a tepki gösterdi.

MAÇ SONU ORTAM GERİLDİ

            Hakemin bitiş düdüğü ile 0-0 sonuçlanan biten maçın ardından maçta iyi bir performans sergileyen Kaleci Akın’ın açık tribündeki taraftarlarla sözlü tartıştığı görüldü. Maç sonu stat çıkışında taraftarların Akın’a tepki göstermeye devam ettikleri, Akın’ın işinin de olduğu ortamda gerginlik yaşandığı, eşinin korku ve panikle ağladığı görüldü.

            Ahmet Dursun maç sonu taraftarlarla kaleci Akın arasında yaşananları öğrenince stat dışında toplanan taraftarların yanına gitti ve niye böylesi bir tavır olduğu sordu. Taraftarlarla konuştu. Ortam zaman zaman gerildi, emniyet güçleri gerekli tedbirleri aldı, Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu da ortamı sakinleştirmeye geldi. Gerginlik daha fazla sürmeden taraftarların dağılmasıyla son buldu.

 

FETHİYESPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ LEVENT ERİŞ:

“KAZANMAK İÇİN GELMİŞTİK”

 

Tokatspor ile Fethiyespor’un 0-0 biten maçı sonrası konuk ekibin Teknik Direktörü Levent Eriş bir açıklamada bulundu. Levent hoca açıklamasında kazanmaya geldiklerine vurgu yaptı.

            Levent Eriş’in açıklamaları şöyle oldu:

                “Biz buraya kazanmaya geldik, kazanmaya da çok yakın pozisyonlar bulduk. Rakibinde bir iki tane pozisyonu var ama biz neticede oyunun tamamıyla hakimi olduğumuzu düşünüyorum. Bu anlamda yani hiçbir şekilde kaybetmeyi de hak ettiğimiz bir müsabaka değildi. o yüzden de kazanılan puan da puandır, oyuncularıma teşekkür ediyorum.

 

Biz geçen Çarşamba günü de son derece başarılı bir mücadele verdik. Bundan sonraki süreç maalesef ki lig böyle oynanıyor. İstediğimiz şartları en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz oyunsal olarak. Ben kazanılan puan için de oyuncularıma teşekkür ediyorum.”

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

  1. hasan
    01 Ekim 2018 Pazartesi Saat 08:23

    “Biz buraya kazanmaya geldik, kazanmaya da çok yakın pozisyonlar bulduk. Rakibinde bir iki tane pozisyonu var ama biz neticede oyunun tamamıyla hakimi olduğumuzu düşünüyorum

    Yukardaki cümleler rakip takımım teknik direktörüne ait
    Tokatspor'a Alınan futbolcular Kifayetsiz kendi sahanda iki pozisyonun var Rakip lig sonuncusu her sene yeni bir takımla olmaz bu iş

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat