TURHAL'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

            Düzenlenen olan tören öncesi protokol ve gaziler Belediye Başkanı Yılmaz Bekler tarafından verilen kahvaltıda bir araya geldiler. Burada bir konuşma yapan Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, şunları söyledi: 1Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının veriliş yıldönümü. Bizim geçmişimizde çok savaşlar yaşandı. Bu topraklarımız şehit kanlarıyla yoğrulmuş. Bedel ödenerek sahip olunmuş bir vatana sahibiz. Bütün mazlum milletlere ve emperyalizme karşı verdiğimiz büyük bir İstiklal Savaşı var. Bu savaşta binlerce hatta on binlerce şehidimiz ve gazimiz oldu. Son İstiklal Savaşı gazimiz 2008 yılında vefat etmişti. Ondan sonra Kore’de gazilerimiz oldu. Kore Gazilerimizin sayıları giderek azalıyor. Sonrada sizler gibi Kıbrıs Gazilerimiz var. İşte bu törenlerle ve toplantılarla sizlere devletimizin ve milletimizin teşekkür ve müteşekkirliğini sizler hayatta iken göstermek istiyoruz. Dolayısıyla Gaziler Günü’nde, Şehitleri Anma Günü’nde, resmi ve dini bayramlarımızda sizlerle birlikte olmaya özen gösteriyoruz ki bu anılar, bu resimler, bu portreler kaydedilsin.

Allah sizlere uzun ömürler versin. Sizin yolunuzdan giden, sizin gibi düşmanın üzerine atılacak gençlerimizin ardı arkası inşallah kesilmesin” dedi.

            Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen 19 Eylül Gaziler Günü töreninde, Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkanı Yılmaz Bekler ve Turhal Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Bozkurt tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

            Turhal Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Bozkurt’un günün anlam ve önemi belirten konuşmasının ardında tören okunan şiirlerle son buldu.

            Törene protokol üyelerinin yanı sıra siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazi eşleri, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat