YEREL SEÇİMLER GENEL SEÇİMLERİN FİŞEĞİDİR

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, yerel seçimlerin genel seçimlerin işaret fişeği olduğunu belirterek, parti olarak yerel seçimlerde 11 ilçede ve beldelerde başarı elde etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

            İYİ Parti İl Başkanı Mustafa Afşin Ünverdi'nin istifa etmesinin ardından il başkanlığı görevine getirilen Ömer Sağol, parti binasında düzenlediği basın toplantısında yeni yönetim kurulunu açıkladı ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

            İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın görevlendirilmesiyle Tokat İl başkanlığı görevine getirildiğini söyleyen Sağol, "Şehrimize, partimize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah utandırmasın. Partimizin kurulmasında emeği geçen başta kurucu İl Başkanımız Mustafa Afşin Ünverdi beyefendi ve yönetim kuruluna, zerre kadar faydası olan İYİ partili arkadaşlarıma ve üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

            Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sağol, "Bildiğiniz gibi önümüzde yerel seçimler var. Bu seçimlerde İYİ Parti'nin hedefi; teşkilatımıza gönül verenlerle birlikte, merkezde dâhil olmak üzere 11 İlçemizde ve beldelerimizde doğru adaylar ile kapı kapı gezerek başarı elde edip seçimleri kazanmasıdır. Bu inanmışlar ordusunun başaramayacağı hiçbir seçim yoktur. Yeni bir parti olmamıza rağmen, tecrübeli kadrosu ve siyasi deneyimi olan teşkilatlarımızla genel seçimlerde nasıl beş milyon oy alarak meclise girdiysek yerel seçimlerde de yeni teşkilat yapısıyla artılarımızı da ortaya koyarak zafere ulaşacağımıza inancım tamdır. Başarıya ulaşmak için izleyeceğimiz ilk yol en kısa zamanda mahalle ve köy temsilcilerini tespit edip onları işlevsel hale getirerek yerel seçimlere hazırlanmaktır. Yerel seçimler genel seçimlerin işaret fişeğidir. Yerel seçimlerde elde edilecek başarı partimizi genel seçimlerde iktidara taşıyacaktır. Bu bilinçle tüm dava arkadaşları, partimizin üyeleri gerekli performansı göstererek İYİ Parti bayrağını daha ileriye taşıyacaktır." diye konuştu.

            Sağol, ülke gündemine ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

            "Son genel seçimlerden sonra ülkemizde HİBRİT bir ekonomik kriz ortaya çıktığı aşikâr. Bu kriz iki boyutludur 1: Siyasi kriz 2:Ekonomik kriz. Bu iki krize çözüm bulunmazsa bizleri çok kara günler beklemektedir. Eğer muktedir realist politikalara dönülürse belki siyasi kriz atlatılabilir. İş sadece ekonomik krize kalırsa birkaç yıl yüksek enflasyondan sonra tekrar revize edilerek düzeltilebilir. Aksi takdirde çok daha kötü durumlara düşebiliriz.

            Halkın yüzde yüzünün seçtiği meclis halkın yüzde 52 ile seçtiği Cumhurbaşkanından daha etkisiz bir durumdadır. Bu çarpıklık giderilmelidir.

            Ayrıca 17 Eylül de eğitim öğretime başlayacak olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, yeni eğitim öğretim Yılının öğrencilerim ize ve velilerimize hayırlı olmasını dilerim. Her şey İYİ olacak. Allah İYİ'lerden eylesin."

YENİ YÖNETİM LİSTESİ

            Sağol'un yeni yönetim kurulu listesi ise şöyle oldu:

Sebehattin Donat, Ersin Zülfükaroğlu, Haluk Arar, İrfan Soylu, Gökalp Candemir, Hüseyin Yarıcı, Reşat Çetin, Almıla İkikat, Mustafa Türker, Leyla Demir, Sevgi Kılıçarslan, Mustafa Fırtına, İbrahim Karlı, Ayşe Güner, Nilifer Doğanalp, Abdullah Sarı, Uğur Songül Sarıtaşlı, Mesut Karataş, Erkan Er, Fazlı Göktaş, Merve ÖZdiri, Abdullah Bölükbaşı, Salih Ertaçoğlu, Güler Aldemir, Halil Ekicioğlu, Ahmet Tancı, Fatih Ulaşlı, Şule Oruç, Zeki Südüpak, Suphi Nadir, Muhlis Duyum, Metin Bakar, Yunis Karataş, Necati Akdanoğlu

            Disiplin Kurulu Üyeleri: Ali Yüksel Fermanlı, Farhat İçeloğlu, Şaban Kaya, Semahat Çelenkoğlu, Necmi Melek, Şenel Gürses, Salim Püsküllü.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat