ENGELLİ RAPORU İÇİN YETKİLİLERE SESLENDİ

Mustafa Demirtaş: “%43 engelli gösteren raporum varken yeni heyet raporunda %33’e düşürüldü, ben sürekli engelli raporumun devam ettirilmesini ve engelli maaşımın tekrar bağlanmasını istiyorum.” 

Sürekli engelli raporunun iptal edilmesinden dolayı mağduriyet yaşadığını ifade eden Mustafa Demirtaş (44), yetkililere kendisine yardım edilmesi için çağrıda bulundu.

Kendisinin engelli olduğunu ve 6 yıldır aldığı engelli maaşının ve kızının aldığı SED desteğinin kesildiğini söyleyen 44 yaşındaki 2 çocuk babası Mustafa Demirtaş, zor bir durumda olduklarını belirterek engelli maaşının tekrar kendisine bağlanmasını istedi.

Eşinin de kısmı felçli olduğunu ifade eden Demirtaş, “Erbaa Devlet Hastanesi Kurulunun verdiği yüzde 43’lük engelliğimle 6 yıldır engelli maaşı alıyordum. Tokat Devlet Hastanesinden yeni bir heyet raporu almam istendi. 2018 yılı Mart ayında Heyete girdim, % 43 olan raporum yeni heyet raporu ile % 33’e düşürüldü ve sonrasında engelli maaşım, kızımın aldığı SED yardımı kesildi. Ben sürekli engelli raporumun devam ettirilmesini ve engelli maaşımın tekrar bağlanmasını istiyorum. Kızım SED yardımı alıyordu, kızıma yapılan yardım ve benim maaşım kesildi. Şu anda mağdur ve perişan durumdayım. Eşim kısmı felçli ve onun 3 ayda bir almış olduğu engelli maaşı ile geçiniyoruz. Evimiz kira, çocuğumun okulu başlayacak, yetkililerin sesimi duymasını istiyorum. Özellikle Cumhurbaşkanımıza sesimi duyurmak istiyorum. Zor bir durumdayız. Benim sürekli engelli olduğuma dair raporum iptal edildi. Sürekli engelli raporumun tekrar tarafıma teslim edilmesini istiyorum. Sağlığımda herhangi bir iyileşme söz konusu değil. Sürekli hastaneye gidiyorum. Sürekli engelli raporumun tekrar verilmesini istiyorum” dedi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat