DUAYENLERİMİZ ORHAN AYHAN’LA TRT SPOR’DA

Türk Spor Tarihinde, gazeteciliği, spor yayıncılığı, spikerliği ile duayen isimlerden Orhan Ayhan, TRT Spor’daki ‘Orhan Ayhan’la’ programında, Tokat’ımızın siyasi tarihindeki duayen isimlerden, Devlet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı yapan Ali Şevki Erek’i ve O’nun döneminde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yapmış Yücel Seçkiner’i konuk etti.

            “Tarihi bir spor programı” olarak vurguladığı programda gerek Ali Şevki Erek, gerekse Yücel Seçkiner görev sürelerinde yaptıkları hizmetlerden, Türk sporuna kazanımlarından bahsettiler.

            Ali Şevki Erek, Gençlik ve Spor Bakanlığı yaptığı 1975 yıllarındaki durumdan hareketle niyetini, hizmetlerini dile getirirken, Spor Toto Teşkilatı’nın 1966’da kurulduğunu, 1976’da büyük bir tadilat yaptıklarını belirtti. Orhan Ayhan, günümüzde Spor Toto Teşkilatının Türk Sporunun can suyu olduğunu vurguladı Şevki Erek programın sonuna doğru konuşmasında ““Spor Toto 1966'da çıktı, 76'da büyük bir tadilat yaptık. Bugünkü yetkili arkadaşlarımızdan 1966'dan bugüne kadar Spor Toto Türk sporuna ne katkı sağladı bunun ortaya konulmasını bir zaruret olarak görüyorum. Emeği geçen bütün bakanlarımızı, bürokrat olarak çalışanları, Cumhurbaşkanlarımızı şükranla anıyorum. Bu işte görev alanların emeklerini şükranla yad ediyorum. Hepsine sevgi ve saygılarımızı sunuyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı 1969'da rahmetli Demirel tarafından kurulmuş bir bakanlıktır. Gençlik ve spora verilen önem 1969'da yeni bir çehreye bürünmüştür.” dedi.

            Yücel Seçkiner de programın sonuna doğru yaptığı konuşmasında “Türk sporuna emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sporda birlik ve beraberlik vardır. Ali Şevki Erek de burada ben de buradayım, gördüğüm tenkitleri telefon açarak söyleriz, basın yoluyla söylemeyiz. Spor bizim her şeyimiz. Herkes memnundur spordan.” diyerek noktaladı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat