‘KOŞABİLİYORKEN KOŞ' PROJESİ İLE TOKATLILAR SPORLA BULUŞUYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı-Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve her yaştan insanın hareketsiz yaşam yerine spor yapmasını sağlamayı hedefleyen ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi ile binlerce insan spor yapıyor.

Tokat Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından organize edilen faaliyetlerle ilde 7’den 77’e herkes sporla buluşturuluyor.

Proje çerçevesinde İl ve İlçe müdürlüklerinde antrenörler eşliğinde onlarca faaliyet yapılıyor. 
Tokat’ın her bir köşesinde insanlar hem spor yapıyor, hem de bağımlılıklara karşı korunarak hareketsiz yaşamdan kurtuluyor.

İnsanlara spor yapma imkânı veren koşabiliyorken koş projesi ile sağlıklı bir yaşam için 7'den 77'ye herkesin spor faaliyetlerine katılımının sağlanması ve onları bilinçli spor yapmaya teşvik etmek istediklerini ifade eden Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili İbrahim Tarun, “Kurum olarak İl ve İlçe spor tesislerimizde Bocce, Badminton, Tenis, Güreş, Atletizm, Karate, Voleybol, Jimnastik, Step, Aerobik, Fitness, Futbol, Dart, Bilek Güreşi, Basketbol, Yüzme, Okçuluk, Geleneksel Osmanlı Okçuluğu, Atıcılık ve Masa Tenisi branşlarında alanlarında uzman antrenörlerimiz hazırlanan program ile gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde buluşuluyor, Spor dolu günler yaşıyoruz” dedi.

Proje kapsamında oluşturulan İl ve İlçe koordinasyon ekiplerinin büyük özverisi ile ‘Koşabiliyorken Koş’ projesinde Tokat’ın gerçek bir spor şehri haline geldiğini ifade eden İl Müdür Vekili İbrahim Tarun, “Her gün bir ilçede etkinlik var. Köylüsünden öğrencisi ve engellisine, çocuklardan yaşlısına, memurundan işçisine kadar herkesi sporla buluşturmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat