GENÇLER TOKAT’A HAYRAN KALDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin yoğun eğitim-öğretim yılı sonrası yorgunluklarını atmaları, farklı illerden bir araya gelerek “Bir Kardeşlik İklimi” oluşturmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerle, gezilerle vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği Gençlik Kampları Almus Doğa Kampında yedişer günlük 7 dönem halinde toplam 1400 gencin katılımları ile gerçekleştirilen etkinliklerle sona erdi.

Milli ve manevi değerler ile birlikte kavrayan, özgüven düzeyi yüksek gençlerden oluşan sağlıklı nesillere giden yolda en etkili ve aktif kurumlardan biri olan Gençlik ve Spor Bakanlığınca gerçekleştirilen gençlerin maddi ve manevi gelişiminde önemli bir kilometre taşı olan;

Gençlik kamplarında sosyal, sportif, kültürel ve kişisel ihtiyaçlara cevap veren, 29 Haziran 2018 Cuma günü başlayıp, 31 Ağustos 2018 Cuma günü sona eren Almus ilçemizde 81 ilden toplam 1400 gencin katılımları ile gerçekleşen Gençlik Kampında gençler 7 dönemde yedi gün süre ile;

Okçuluk, Mangala, Paıntball, Dağ Bisikleti, El Sanatları, Halk Oyunları, Kitap Okuma Saatleri, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Sokak Oyunları, Yüzme, Tiyatro, Müzik ve Sportif Faaliyetlere katılmış ve Tokat Merkez, Pazar İlçesi Ballıca Mağarası, Almus İlçesi, Niksar İlçesi ve Çamiçi Yaylası gezileri ile ilimizin tarihi, coğrafi ve turistik yerlerini gezerek unutulmaz bir hafta geçirdiler.

Almus Gençlik kampında yapılan ve her kamp döneminin son günlerinde gerçekleştirilen Veda Gecesi etkinliğinde kampçı gençler tarafından hazırlanan program kapsamında;

Çanakkale ve 15 Temmuz temalı tiyatro gösterimi, müzik ve şiir dinletisi ile kampta yapılan etkinliklerden hazırlanan sinevizyon gösterimi ile sona ererek, gençler illerine ve sevdiklerine dualarla uğurlandı.

Tokat Gençlik Spor İl  Müdür Vekili İbrahim Tarun sona eren Almus Gençlik Kampları bitiminde yapmış olduğu açıklamada;

“Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Tokat'ta düzenlediği Almus Doğa Gençlik Kampımızı başarılı bir şekilde tamamladık. 81 ilden gelen 1400 gencimizi ilimizde ağırladık. Gençlerimiz Tokat Merkez ile Pazar, Niksar ve Almus İlçelerimizin tarihi ve doğal yerlerini gezdiler.

Gençlik kampları süresince gençlere alanlarında uzman önemli konukları ve sanatçılarla bir araya getirdik. Biz Almus’tan memnun kaldık. Başta Sayın Bakanımıza, Bakanlığımızın yöneticilerine, Almus Kaymakamına, Almus Belediye Başkanına, Almus yerel yönetimine, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, kıymetli Almus halkına ve iki ay boyunca gecesine ve gündüzüne katan değerli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Seneye görüşmek üzere.” İfadelerine yer verdi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat