GENÇLER ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

Tokat Gençlik ve Spor Müdürlüğü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümünü Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz’u yönettiği Kütahya’nın Dumlupınar ilçesi ile Altıntaş ilçesine bağlı Zafertepe Çalköy beldesinde kutladı. Binlerce gencin katılımıyla çok anlamlı bir törenle kutlandı.

Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, 30 Ağustos’ta Kütahya’da 10 bin genç ve her yaştan vatandaşlarımız Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara akın etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nın sevk ve idaresini gerçekleştirdiği Zafertepe’de şehitlerimiz için dualar edildi ve Zafer Bayramı ruhuna en uygun seklinde kutlandı.
10 BİN GENÇ ZAFERTEPE’YE ÇIKACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlandığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 96. yıldönümünde "Kocatepe’den Dumlupınar-Zafertepe'ye, Bağımsızlığa Giden Yolda" sloganıyla 81 ilde etkinlikler düzenledi. 30 Ağustos günü Türkiye’nin dört bir yanından 10 bin genç, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı sevk ve idare ettiği Kütahya Zafertepe’ye çıktı.

Zafertepe’de düzenlenen resmi törenin ardından, tören alanında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Şehitler için dualarla başlayan program, çeşitli kültür sanat etkinlikleriyle devam etti. Etkinlikler, muharip uçak gösterisi ve tören geçişi ile son buldu.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat