TOKATLI İZCİLER İLİMİZE DÖNDÜLER

Tokat Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Bünyamin Gürbüz, Ahmet Soğukpınar ve Milli İzcilerimiz Zahid Erdem Şanlı ve Yusuf Din, Ayaz Dede Törenleri ve Balkan Ülkeleri Uluslararası Milli Bilinç Kampı sonrasında Tokat’a dönerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Ayaz Dede Törenleri ve Balkan Ülkeleri Uluslararası Milli Bilinç Kampında yapılan çalışmalar ve etkinlikler ile açıklamalarda bulunan “İzcilerimiz Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından organize edilen ve İlimizi temsilen katılım sağlayan kafilemizle 25 Haziran – 07 Temmuz 2018 tarihleri arasında Bosna-Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Sırbistan ve Yunanistan olmak üzere 9 Ülkeyi gezerek, kamp programı kapsamında bir dizi etkinliklere katılım sağladık. Tokat İzcilerimiz adına bizlere yapmış olduğunuz desteklerden dolayı Şahsınıza ve kurum personellerinize teşekkür ediyoruz” dediler.

Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürü Çağlar “Balkan ülkelerini incelemek, burada bulunan tarihi ve kültürel eserlerimizi tanımak, bu ülke halkları ile ortak kültürel mirasımızı araştırmak, izcileri ile ortak faaliyetler yapmak, Fatih Sultan Mehmet Han’ın fethettiği Bosna-Hersek’te 508. sı kutlanacak Ayvaz Dede Törenlerine katılarak, bu doğrultuda 9 Balkan Ülkesi'ni kapsayan Ayaz Dede Törenleri ve Balkan Ülkeleri Uluslararası Milli Bilinç Kampında İlimizi en iyi şekilde temsil eden izci gençlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaret sonunda İl Müdürü Çağlar izci gençlere günün anısına ilimize özgü yöresel el baskısı fular hediye etti.
AYAZ DEDE TÖRENLERİNE KATILIM SAĞLAYAN TOKAT KAFİLESİ
Tokat Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü
Zahid Erdem Şanlı - İzci
Yusuf Din - İzci
Turhal Çevre Kültür ve Spor Kulübü 
Adem Soydan - Lider 
Mahmut Sami Öz - İzci
Abdüllatif Şahin - İzci
Topçam İzcilik ve Spor Kulübü 
Ahmet Bozkurt - Lider

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat