TURHAL'DAKİ KAYIP EVRİM'İ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

3,5 yaşındaki Evrim Atış Turhal'ın Yenisu köyünde önceki gün yayladaki çadırlarının önünde oynarken kayboldu. İki gündür bulunamayan minik Evrim'i arama çalışmaları devam ediyor.

            Dilek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan Evrim Atış yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış'ın peşinden gitti. Atış'ın seslenmesi üzere Evrim'i çadıra götüren anne Dilek Atış daha sonra ahıra gitti. Eve dönen Satı Atış, çadıra döndüğünde torunun orada olmadığını fark etti. Çevrede aranan Evrim, bulunamayınca jandarmaya haber verildi. İhbar üzerine yaylaya jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi.

            Gece boyunca bulunamayan Evrim'i arama çalışmaları dün de devam etti. Vali Dr. Ömer Toraman, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan da Evrim'i arama çalışmaları devam eden yaylada incelemelerde bulundu. Vali Toraman yaylada aileye ve köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Vali Toraman burada yaptığı açıklamada, Evrim'i bulmak için devletin tüm imkanlarını seferber ettiğini söyledi. Vali Toraman, "Bugün itibariyle görevli sayımızı artırıyoruz. Hem de Ankara'dan Jandarma'dan özel bir kuvvette gelip çalışmalara katılacak. İnşallah çocuğumuza sağ sağlim ulaşmayı hedef ediyoruz. İnşallah iyi bir neticeye ulaşırız diye umut ediyoruz. Bütün imkanlarımızı, elimizde bütün imkanları seferber etmiş durumdayız. Çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

            Jandarma ile AFAD ve köy halkı Evrim'in kaybolduğu noktadan hat düzeni yaparak 2 kilometrelik alanda arama çalışmasını devam ettiriyor. Evrim, jandarma ve AFAD ekipleri tarafından hem karadan hem de drone kullanılarak havadan da aranıyor.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat