BİR AİLENİN YENİDEN YUVA OLMASI İÇİN...

Bir hemşehrimiz geldi. Selamını verdi. İçini döktü. Yaşadıkları, yaşadıklarından hareketle bu fani dünyada hapse düşüp, cezasının infaz edilişini, nedenini, nasılını vs… epeyce anlattı. Anlatılanların elle tutulur, teyit edilir yanları vardı. Kapımızı ÇARE KAPISI görüp gelmişti. Elimizden bir şey gelir miydi, dilimizden bir şey çıkar mıydı? Açıkçası, bekledik bir müddet. Devletimiz vardı, Devlet kapıları da çare üretebilecek durumdaydı. Sağ olsun, Devletimiz de bir miktar yardımı çıkarmıştı. Yetmiyordu niyetini fiiliyata dönüştürmesi için. Yine kapımızı çaldı. Hayırsever hemşehrilerimize açık çağrı ile iletelim dedik. Allah razı olsun, çokça iyi insan çıktı. Bir iyi insan çıktı, “tek kalemde ben hallederim” dedi. Halletti de. Şimdi vebal helal rızkının peşinde koşacak olanda… İyiliklerin suistimal edilmemesi, yüzlerin kara çıkarılmaması dileğiyle… (SAYFA …’de)

BİR AİLENİN YENİDENYUVA OLMASI İÇİN...

Gazeteci Fatih Kılıç’ın konuya dair bilgilendirmesi ve paylaşımları şöyle oldu:

Bir KADER MAHKUMU, hükmünü yemiş, cezasını çekip çıkmış...
Eşinden ayrı, boşanma sürecinde... çocuklarından büyük kızı (18 yaşında) babaannesinde... 12, 11, 8 ve 7 yaşındaki dört çocuğu (3 erkek 1 kız) Devlet himayesinde Şefkat Evlerinde...
Ve şimdi hayata yeniden tutunmak, çocuklarını aşı kaynayan bir yuvada buluşturmak arzusunda. 
Çalışmak istiyor. Ekmeğini, ailesinin nafakasını ÇÖPLERDEN, HURDACILIKTAN ÇIKARMAK niyetinde. Gözü kesiyor, gücü yetiyor. 
Bir istediği var. Hurdacılık yapacağı ARAÇ için can suyu olacak, tekeri döndürecek kadar PARA... (3 bin lira peşinatla geriye kalanını çalışıp ödeyecek şekilde, gözü kesiyor, aklı yatıyor.) Peşinat parasının 1.000 lirasını hazırlamış durumda. 2 bin lirası daha olsa bu aracı alabilecek durumda...
Tüm bunları anlatıyor. Samimiyetimi sorgulayın, beni sorun diyor...
Devlet nezdinde kapılar çalmış, dilekçeler bırakmış, Vakıf'tan çıkan cüz-i miktarlar olmuş. 
Şimdi bu babaya, 2 bin lira can suyu verecek bir Tokatlı hayırsever, yardımsever olursa, bir KADER MAHKUMUNUN MAĞDURİYETİ GİDERİLEBİLECEK DURUMDA.
Adı... (Adı bizde mevcut)
BİR HAYIR SEVER ÇIKARSA, BİZ BULUŞTURURUZ, ARACI OLUR KONUŞTURURUZ...
BİR AİLENİN YENİDEN YUVA OLMASI İÇİN...

Bu vesile ile şunu söylemiş olalım. Toplumumuzda, İYİLER ÇOK... İYİLİK YAPMAK İSTEYEN ÇOK. Toplumu yozlaştıran, iyilik yapmak arzusundakilerin iyi niyetinin suistimali... Yalan ile dolan ile, acınma ile, kandırma ile, hile hurda ile HALİS NİYETİ suistimalle insanımızı ENAYİ YERİNE koyan avantacılıkla İYİ NİYETİ ÖLDÜRMEKLE hayatı KÖTÜMSER KILAN KÖTÜLERİN VARLIĞI... Bu şahıs bizi buldu. BİZİ bir çare kapısı bildi. Çok şükür DEVLETİMİZ VAR... KİMSEYİ AÇ, AÇIK BIRAKMAYAN... BU ailenin 4 yavrusuna ŞEFKATLİ KOLLARINI AÇAN; ŞEFKAT EVİNDE yediren, içiren büyüten bir DEVLET VAR çok şükür. Bu baba, Devletin şefkat evindeki çocuklarına BABALIK yapmak istiyor. Devlet Baba, şefkat evindeki dört yavruyu sağlam bir yuva ortamı görmedikçe zaten teslim etmez! Bunu BABA da biliyor ve niyetini HALİSANE BULMAK GEÇTİ İÇİMİZDEN... Halisane niyetimizi, yüzümüzü kara çıkaran bir kötülüğe sebebiyet vermekten Cenab-ı Allah hepimizi korusun.”

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat