EĞİTİM KÖKENLİ BAKAN MEMNUNİYET GETİRDİ

Bağımsız Eğitim-Sen Genel Başkanı Abdullah Soy, "Ziya Selçuk'un Milli Eğitim Bakanı olması isabetli olmuştur"

            Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Pazarlı hemşerimiz Abdullah Soy sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Milli Eğitim Bakanlığına eğitim kökenli Prof. Dr. Ziya Selçuk'un atanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Soy'un paylaşımı şöyle oldu:

            "Eğitimin her kademesinde görev yapmış Eğitimin tüm sorunlarını ve yönlerini bilen, işin mutfağından yetişmiş, eğitimci kökenli bir Milli Eğitim Bakanı olarak Prof. Dr. Ziya Selçuk'un atanmasının yapılması isabet olmuştur. Yeni Kabineye ve yeni bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a başarılar diler, eğitim camiasının bekleyen sorunlarının çözüm bulmasını temenni ederim."

            Bakanlar Kurulunda işinin ehli özel sektör tecrübelerini kamuya taşıyabilecek pek çok bakanın olması "özel sektörün verimliliği kamuya yansıyacak" beklenti ve temennisine yol açtı.

            Eğitim camiasında uzun aradan sonra eğitim kökenli ve Bakanlığın her kademesinde görev yapmış birinin Bakan olarak atanması sosyal medyada eğitimcilerin sevinçle karşıladıkları paylaşımlar arasında yer aldı.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat