ÇOK YÖNLÜ BİR İMAM, ORHAN ENDER

Aslen Sivaslı olup Tokat Merkezde vekil imam olarak görev yapan Orhan Ender, çok yönlü kişiliği ile dikkat çekiyor.

            23 yaşındaki genç imam Orhan Ender 2016 yılında yayınlanan "Dilimdeki Güfte" kitabının yanında ney çalarak tasavvuf ve musiki ile ilgileniyor.

            Kitabında Allah aşkı ile beşeri (insanlara duyulan aşk) aşkın dengesini gençlerin isterse sağlayabileceğini, zinaya, günaha bulaşmadan da gençlerin Allah aşkı ile sevdiği karşı cinse ve insanlara sevgisini gösterebileceği temasını işliyor. Aynı zamanda açık öğretimden üniversite okuyan Orhan Ender yeni kitap çalışmalarının yanında, çaldığı ney ile tasavvuf musikisinde de ilerletmeyi amaçlıyor. Kitabı da genellikle ney, Allah insan sevgisi ve bunlar arasında dengeyi nasıl sağladığını anlattığı yazılarından oluşuyor.

            Yazarlık konusunda da kendini geliştirmek isteyen Ender, usta yazarlardan faydalanmanın yanı sıra çok kitap okuyarak bunu sağlamaya çalıştığını, Kuran okumayı ve öğretmeyi de çok sevdiğini belirterek, "Müslüman Kuran'ı okuyup anlayarak düşünmeli." diyor.

            İşitme Engelli Yazar Turan Yalçın'ın kendisine ilgisine teşekkür eden Ender, geçtiğimiz günlerde Yalçın ile gazetemizi ziyaret etti. Ender, Yalçın'ın kendisi ile yaptığı röportaj ve habere teşekkür etti.

            Genç yazarların tecrübeli yazarlardan faydalanmasının öneminden bahseden Ender, "Tecrübe başlı başına bir okuldur anlayana." dedi. Ender, genç yaşına rağmen yazmaya, müzik yapmaya, okumaya, dini ve milli konularda gençleri aydınlatmaya devam edeceğini vurguladı.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat