ALMUS’TA KANO YARIŞI

Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, 2018 yılında Türkiye Şampiyonasının bir ayağının Almus Barajı’nda yapılması için inceleme yapmak üzere Tokat’a gelmiş ve incelemelerde bulunmuştu. Yapılan değerlendirmenin ardından Başkan Kabakçı, Türkiye Kano Yarışmalarının Almus Barajı’nda yapılacağının sözünü vermişti. Bu kapsamda 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Gazi Melih Ekici Deniz Kanosu yarışları 13-14 Temmuz 2018 tarihlerinde Almus gölünde icra edilecek.

ALMUS’TA BİR İLK OLACAK

Almus’ta ilk defa gerçekleştirilecek olan Ulusal Kano Yarışlarına 10 takım katılacak. 13-14 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek Deniz Kanosu yarışları kapsamında hakem, antrenör ve kano sporcularından oluşan 100 kişilik ekip Almus’a gelecek. Tufantepe’nin önünden başlayacak olan yarışma eski OKA tesislerinin önündeki iskelede sona erecek.

KAYMAKAM İNAM VE MÜDÜR ÇAĞLAR’DAN AÇIKLAMA

Almus Kaymakamı Hamza İnam, kano yarışları ile ilgili organizasyonun paydaşları arasında yer alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ile birlikte dün Almus’ta basın açıklaması yaptı.

Tokat Öğretmenevi ASO Tufantepe’de düzenlenen basın açıklamasına Almus Kaymakamı Hamza İnam, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve kurum müdürleri katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Gazi Melih Ekici Deniz Kanosu yarışlarının Almus için çok büyük bir öneminin olduğunu belirten Kaymakam İnam, ilk defa göl üzerinde deniz kanosu yarışlarının icra edileceğini söyledi.

GÖL YÜZEYİNDE DENİZ KANOSU

13-14 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşecek olan yarışlarla ilgili bilgi veren İnam, “Öncelikli olarak ilk defa göl yüzeyinde deniz kanosu yarışları icra ediliyor. İlk defa Almus gölünde bu tip geniş çaplı bir faaliyet olacak. Bu organizasyonda emeği geçen bütün paydaşlarımıza, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, TOKGİAD Başkanı Ender Demirtaş, aynı zamanda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün çok ciddi destekleri var.  İnşallah bu tip faaliyetlerin devamı olur, biz onu temenni ediyoruz.  Katılımcılara şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

FESTİVAL DE VAR

            Kaymakam İNAM, kano yarışlarının sonrasında festival de olacağını duyurdu ve “aynı zamanda 13 Temmuzun akabinde yarışların bir gün sonrasında Almus Doğa Sporları Derneği ve Almus Kaymakamlığı olarak Almus Kardeşlik ve Spor Festivali yapacağız. Tüm hemşerilerimi hem kano yarışlarımıza hem de festivalimize bekliyoruz” dedi.

Yarışların sürekliliğinin olması temennisinde olduklarını belirten İnam, “Normalde deniz kanosu diye ifade edilen bir yarış. Deniz değil de göl yüzeyinde yapılıyor olması da ayrıca bir anlamlı. İnşallah sürekliliği olur temennisi içerisindeyiz. Hem yarışlarımızda hem festivalimizde birçok paydaş var.  Kamu kurumları, özel sektör ve STK’ların da bir araya geldiği bir faaliyet oldu yarışlarımız” şeklinde konuştu.

DENİZ OLMAYAN YERDE KANO YARIŞLARI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Kano yarışlarının Tokat’ın ve Almus’un tanıtımına çok önemli bir katkısının olacağını belirtti. Programın paydaşların el birliği ile yapıldığını ifade eden Çağlar, “Deniz olmayan yerde kano yarışları yapıyoruz. İlk defa yarışmalar yapılacak, nasıl olacağını hep beraber biz de burada göreceğiz. Bu şehrin tanıtımına ciddi anlamda katkısı olacak diye bir beklentimiz var” dedi.

Çağlar kano yarışlarında gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını da sözlerine ekledi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat