TOKATSPOR 49 YIL SONRA ŞİRKETLEŞME YOLUNDA İLK ADIM ATILDI

Tokatspor 49 yıl sonra şirketleşme yolundaki ilk adım atıldı. Buradan da bizler defalarca bu konuda terkinlerde bulunduk ve Tokatspor’un şirketleşmesi durumunda ileride daha iyi bir konuma geleceğini ifade etmiştik ve nitekim de öyle oldu.

Tokatımız’a yatırım yapan iş adamlarından Ufuk AKÇEKAYA bu işe girişimde bulundu ve Tokatspor’u A.Ş. yapmak üzere ilk adım atıldı. Beşiktaş’ın efsane isimlerinden ve aynı zamanda Tokatlı olan Ahmet DURSUN ve ünlü televizyon sunucusu Okay KARACAN’ın içinde bulunduğu bir yönetim genel kurul kararı ile kuruldu. Bu yönetimin içinde Tokat’ımızın tanınmış ve önde gelen iş adamları ve Tokatspor’a başkanlık yapmış, Emin YILAR, Ender DEMİRTAŞ, Ümit Baki İŞERİ, Ali ÇELİK, İzzet SANSAR, Burak OCAKLI, Yusuf KARABEKİROĞLU, Ali ERARSLAN, İsmail SAVAŞ, Yavuz İKİKAT, Ceyhun BEKEN, Sefa KARASU, Hüseyin ALPAT ve Bilal DİNÇ yönetimi teşkil eden arkadaşlar.

Umarım şirketleşme yolunda Tokatspor’un önü açılır ve iyi yerlere gelir. Bence atılan bu adım, Tokatspor açısında iyi oldu. En azından kulüp bir şirket gibi yönetilir ve şaibelere yer verilmez. Zaten olması gerekende bu. Taşıma suyla hiçbir şekilde değirmen dönmüyor. İstikrar şart. Bugün Beşiktaş’ın eski milli oyuncusu Ahmet DURSUN gibi bir değerin, Tokatspor’a gelmesi ve sanırım aynı zamanda sportif direktör olacak olması, yapılacak yeni transferlerin de Tokatspor açısından verimli olacağı kanısındayım. Şimdi sırasıyla önce yönetimdeki görev dağılımı ve futbolcu transferlerinin yapılmasını bekleyeceğiz. Tokatspor’un bu şirketleşme yolundaki ilk adımı kulübümüz için hayırlı olur. Bu arada bu çalışmalar devam ederken, Tokatspor 2018/2019 sezonunda yine Kırmızı Grupta yer aldı. Grubunda yer alan takımlar sırasıyla Fatih Karagümrük A.Ş.- Kırklarelispor-Tuzlaspor A.Ş.- Pendikspor – Darıca Gençlerbirliği – Manisa Büyükşehirbelediyespor – Menemen Belediyespor – Fethiyespor – Zonguldak Kömürspor – Sivas Belediyespor – Bugsaşspor – Konya Anadolu Selçukluspor- Etimesut Belediyespor – Tarsus İ.Y. – Kahramanmaraşspor – Şanlıurfaspor ve Bandırmaspor oldu.

Bu grupta 3 İstanbul, 3 Ankara, 3 de Ege bölgesi takımları bulunmaktadır. Grubumuza baktığımızda iyi bir guruba düştük diyebiliriz. Yapılacak olan yeni transferlerle birlikte Tokatspor’un bu gruptaki konumu az çok belli olacaktır. Bu durumu yapılacak olan transferlerden sonra değerlendirirsek daha sağlıklı olur kanısındayım. Yeni sezonda yeni yönetim, yeni teknik kadro ve yeni bir futbolcu kadrosu ile Tokatspor 2018/2019 sezonunda ne yapacak, bu hep beraber görüp yaşayacağız. Temennimiz inşallah Tokatsporumuzu bir üst ligde görürüz.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat