TURHALDA SEÇİM KUTLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin aldığı yüksek oy oranı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Turhal'da da coşkuyla kutlandı.

Ak Parti İlçe başkanlığı önünde toplanıp yürüyüş yapan Turhallılar araç kuyrukları oluşturarak Turhal Belediyesi miting alanına yürüdü. Belediye önünde toplanan binlerce vatandaş, dev ekrandan seçim sonuçlarını takip ederek, çalınan AK Parti şarkıları ile adeta coştu. Ellerindeki Türk bayrakları ve AK Parti flamaları ile kutlama yapan partililer, 7’den 70’e alana akın ederek, mutluluğa ortak oldu.

Kutlama alanında konuşma yapan Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, bu seçim ile Türk siyasi tarihinin en önemli olaylarından bir tanesinin son noktasının konulduğunu işaret etti. Başkan Bekler, “Cumhurbaşkanımız, yeni hükümet sisteminde Türkiye’de ilk başkan olmuştur, ilk Cumhurbaşkanı olmuştur. Hayırlı ve uğurlu olsun. Bu zafer sadece Cumhur İttifakı’nın değil, tüm Türkiye’nin zaferidir. Bu zafer gönül coğrafyamızda yaşayan, dualarıyla hep yanımızda olduklarını bildiğimiz Filistinli, Suriyeli, Myanmarlı mazlumların zaferidir. Türkiye'yi bölmek isteyenleri vatanımızı şehit kanlarıyla bulamak isteyenlere karşı vurulmuş en büyük tokattır" dedi.

Konuşmaların yapıldığı esnada miting alanına gelen kalabalık bir motosiklet grubu, motosiklet ile lastik yakarak destek verdi. Havai fişeklerin de atıldığı ve caddelerde araçlarıyla adeta şov yapan şoförler ise korna ve eşliğinde sloganlar atarak kutlama yaptı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat