NAMIK HOCADAN FUTBOL ANTRENÖRLERİNE SEMİNER

“KENDİNİZ OLUN”

“İşimizi iyi bilmek için çok araştırmacı bir ruhumuz olsun” 

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Tokat Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Mahmut Baycu Antrenör Zorunlu Gelişim Semineri" Tokat'ta Dedeman Otel'de yapıldı. Tokat'ımızın Pro lisanslı Teknik Direktörü Namık Altınsoy, seminere katılan Teknik Adamlara görseller desteğiyle sunum yaptı.

            TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ethem Canikli ile Onursal Başkan Ercan Süsoy ve Yönetim Kurulunun ev sahipliğini yaptığı seminere il merkez ve ilçelerin yanı sıra Amasya ve Sivas ilinden gelen antrenörler de oldu.

NAMIK HOCADAN TAVSİYELER

            Seminerin bir bölümünde, Tokat’ımızın tek Pro Lisanslı Antrenörü olan Namık Altunsoy sunum yaptı. Türkiye ve Avrupa Liglerindeki maçlardan video görüntüleri ile desteklenen sunumda saha içinde yapılması gerekenlere değinen Namık hoca, kursunu bitirirken, antrenörlere tavsiyelerde bulundu. Namık hoca özetle “bu işte zaman zaman eleştiri alacağız, zaman zaman belki hak ettiğimizden fazla övgü alacağız. Oyuncularla çatışmalar yaşayacağız, belki işimizden olacağız. Hep ince bir ipin üzerinden yürüyeceğiz. Ne kadar çizginiz ince olursa olsun her zaman her şeyi kontrol edin. Kontrol bizde olsun. İşimizi iyi bilelim. İşimizi iyi bilmek için çok araştırmacı bir ruhumuz olsun. Oyuncularımızı iyi bilelim. Büyük bir tutku gösterin. Hep kendiniz gibi olun. Ben şunun gibi, bunun gibi olacağım demeyin, kendiniz gibi olun. Model alabilirsiniz ama kendiniz olun ve bir şeyler katın. Ve tabi eğlenmeyi bilin. Sahanın içinde eğlenmeyi eksik etmeyin.” dedi.

            Sunumun bitiminde TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ethem Canikli, Teknik Direktör Namık Altunsoy’a plaket takdim etti.

HAKEM BİLGİLENDİRMESİ

            Seminerin son bölümünde ilimizin Klasman hakemlerinden Harun Toplar da futbol oyun kurallarındaki son yeniliklerden, pozisyon yorumlarından bahsetti. Sarı kart ve kırmızı kartların gösterilmesindeki ince detayları anlattı. Dikkat çeken konulardan biri de topa hamle yapmak üzere gelen rakip oyuncuların, top oyun alanı içinde iken saha çizgileri dışında yaptıkları faullü hareketleri önceden saha içine taşımayıp, hakem atışı ile oyunu başlatırken, artık faul yapan takım aleyhine çizgiden serbest vuruş kararı verildiğini, şayet bu hareket penaltı kararı verilmesi gereken ceza sahası alanının iz düşümündeki saha dışı alanda ise penaltı kararının da verileceğini anlattı.

            Hakemlerin bilgilendirmesi sonrasında da TÜFAD Başkanı Ethem Canakli, Hakem Harun Toplar’a plaketini takdim etti.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat