“SERVİSLER TEKRAR KONULSUN”

BAŞKAN EROĞLU, OTÜBÜS FİRMALARINA ÇAĞRIDA BULUNDU

“Eroğlu: “Bu olmaz, bu yaptığınız doğru değil, yıllardan beri süre gelen bir çalışma bu. Bu yanlış karardan dönmelerini ben de rica ediyorum, talep ediyorum onlardan.”

Tokat’ımızda şehirlerarası otobüs terminalinde yolcuların kullanabildiği şehiriçi servisler, alınan bir kararla kaldırılmıştı. Vatandaşların bilhassa sosyal mecrada tepkilerini gündeme getirdikleri konu üzerine Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da konuya dair görüşünü dile getirdi. Başkan Eroğlu 4 yılda yapımı tamamlanan, proje aşamasında olan ve yapımı devam eden projelerin tanıtıldığı sunumun ardından basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

ŞEHİR İÇİ SERVİSLER KONUŞULDU

Şehirlerarası terminaldeki otobüs firmalarının şehir içi servisleri kaldırmaları konusunda basın mensuplarının sorusuna yanıt veren Başkan Eroğlu, net konuştu ve “Buradan otobüs firmalarına rica ediyorum, bunu gözden geçirin ve tekrardan bu servis araçlarını eski haline getirin. halkımız bu konuda son derece muzdarip ve bu manada bizlere çok yoğun kamuoyu baskısı var. Tez zamanda bu yanlış karadan dönmelerini ben de rica ediyorum, talep ediyorum onlardan.” Dedi.

Başkan Eroğlu’nun konuya dair açıklaması şöyle oldu:

 “Servis araçları ile ilgili, beni ziyaret ettiler iki üç hafta önce, dediler, ‘böyle bir fikrimiz var.’ Ben, ‘asla bunu kabul edemem. Bunu yapmayacaksınız’ dedim. Tamam dediler, sonra ne düşündüler bilmiyorum. Sonrasında ben Ahmet Beyi aradım, “Bu olmaz, bu yaptığınız doğru değil, yıllardan beri süre gelen bir çalışma bu. Sonra nedir ki, insanlara bu hizmeti vermenin size kaybı nedir? ‘Ben çözeceğim’ diye söz verdi. Üç gün önce yine aradım. Danışma Kurulu toplantımızda da gündem oldu, sanki belediye kaldırttı gibi algı oluşturuyorlar diye de. Yine aradım, yine çözeceğim, dedi. Biz buna karşıyız, kabul etmiyoruz, eğer devam ederse biz de kendimize göre bazı yaptırımlar yaparız o zaman. Bundan da herkes zarar görür. Çok çabuk şekilde bunun yeniden eski haline gelmesi lazım. Buradan otobüs firmalarına rica ediyorum, bunu gözden geçirin ve tekrardan bu servis araçlarını eski haline getirin. Halkımız bu konuda son derece muzdarip ve bu manada bizlere çok yoğun kamuoyu baskısı var. Tez zamanda bu yanlış karardan dönmelerini ben de rica ediyorum, talep ediyorum onlardan. Maliyet hiç önemli değil, para kazanıyorlar. Yıllardır bu şehri İstanbul’a, Ankara’ya her yere taşıyorlar. Dolu dolu taşıyorlar, para kazanıyorlar, bu hizmet de devam etmeli.” şeklinde cevap verdi.

SERVİSLER OLMALI

Başkan Eroğlu, açıklamaları esnasında “Sivas’ta da yok, servisler kaldırıldı” diye bir söylemde bulunulunca “Birkaç ilde var. Her ilin kendine özgü şartları vardır. Biz bunu kabul etmiyoruz” diyerek tavrını net bir şekilde gösterdi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat