“HAYATIN İÇİNDE KADIN” KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve TOFSAD (Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği) işbirliği ile “Hayatın İçinde Kadın” konulu fotoğraf sergisi Tarihi Sulusokak bulunan Yağıbasan Medresesinde açıldı.

            Sergiye Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Müdür Yardımcısı Hülya Özdemir, Tokat Kültür ve Turizm İl Müdürü Adem Çakır, Tokat Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, AK Parti İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Tokat İYİ Parti İl Başkanı M. Afşin Ünverdi, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun eşi Hatice Eroğlu, TOFSAD Başkanı Sefa Genç TOFSAD üyeleri ve çok sayıda ziyaretçi katıldı. 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla serginin açılış kurdelesi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun eşi Hatice Eroğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu ve sergiyi gezmeye gelen bayanlar tarafından kesildi.

            TOFSAD Başkanı Sefa Genç yaptığı açıklamada, ”Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve Derneğimizin ortaklaşa 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Hayatın İçinde Kadın” konulu fotoğraf sergisi açmayı uygun gördük. Sergimizde üyelerimiz tarafından çekilmiş 30 adet fotoğraf ve Tokat Tarihçisi Hasan Erdem bey’in Cumhuriyet Dönemine ait kadınların bulunduğu fotoğraflar mevcut. Bizler erkekler olarak analarımızın, kardeşlerimizin kısacası kadınlarımızın sadece bir güne ait önemli olmadığını düşünüyoruz. Son yıllarda gerek ülkemizde, gerekse dünyada kadına yapılan şiddeti kınıyoruz. Kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Cennet anaların ayağı altındadır. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” dedi.

            7-8 Mart tarihlerinde Sulusokak’taki Tarihi Yağıbasan Medresesinde gezilme imkanı bulunan “Hayatın İçinde Kadın” konulu fotoğraf sergisi, 9-10 Mart 2018 tarihleri arasında Novada AVM’ de gezilebilecek.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat