KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ'NİN TOKAT TEMSİLCİLİĞİ KURULDU

KADEM Tokat Temsilciliği Eczacı Müjgan Arslan tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde yapılan başvurulu ile kuruldu.

            2013 yılında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde; Doç. Dr. Sare Aydın başkanlığında kurulmuş kamu yararına çalışan dernek statüsünde olan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) çağdaş, yetenekli, girişimci ve nitelikli kadınların ekonomik, sosyal ve siyasal gelişimlerine destek olarak; ülkemizin de bu alanlarda gelişimine  katkı sağlama temel amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

            KADEM Genel Merkezi tarafından İl Temsilciliği görevi verilen Eczacı Müjgan Arslan; Yürütme Kurulu üyeleri Betül Demir, Didem Demirci, Fatma Ayadenk, Hülya Özdemir, Mehlika Dicle ve Nazan Aslanel ile birlikte İl Dernekler Müdürü Durmuş Yıldız'ı yerinde ziyaret ederek temsilcilik başvurusunu 8 Mart 2018 gününde yaptı. KADEM Tokat Başkanı Müjgan Arslan kadınların birikimlerini yeteneklerini verimli olarak kullanabilecekleri uygun bir zemin sağlamak  amacıyla çalışmaların yanında Kadının aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi adına; kadının  insan hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bilinç oluşturulması hedefi ile eğitim, çalıştay, sempozyum, panel, konferans, araştırma, yayın faaliyetleri yürütmeyi planladıklarını ifade etti.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat