ARSA TEMİN EDİLİRSE ALMUS'A 5 MİLYONLUK HİZMET BİNASI
ARSA TEMİN EDİLİRSE ALMUS'A 5 MİLYONLUK HİZMET BİNASI

Almuslular Sohbet Sofrasında Almuslular adına konuşan Ömer Faruk Aybek Almus Devlet hastanesinde uzman doktor eksiklerinin giderilmesini, hastanede ihtiyaç duyulan yönetici kadrolarının tamamlanmasını beklediklerini ifade etti. İl Sağlık Müdürü Sümbül, "Arsa temin edilirse Almus'a  beş milyon liralık hizmet binası ihalesini hemen yapacağız." dedi.

            Almus Sohbet Sofrasında sekiz yıldır, Tokat'ta oturan Almusluların her ayın son Cuma akşamı oluşturdukları sohbet sofrasına her ay başka bir İl Müdürü veya bürokrat misafir olarak davet edilip Almus için kurumunun yaptıklarını ve yapacaklarını konuşuluyor ve beklentiler birinci elden dile getiriliyor. Almuslular Sohbet Sofrasının konuğu bu kez Tokat il sağlık Müdürü Oprt.Dr. H.Ahmet Sümbül, Kamu Hastaneleri başkanı Yrd. Doç. Dr. Serhat Koyuncu ile Almus toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Mert Sapçı ile Almus Devlet hastanesi başhekimi Uzm. Dr. Ünsal Durupınar oldu.

            Sohbete tanışma programıyla başlandı ve sıcak ortamda samimi dilekler, beklentiler ifade edilirken, gerçekleştirilen güzellikler ve yararlı çalışmalar için Almuslular Sohbet Sofrası müdavimlerince teşekkür edildi.

            Almuslular Sohbet Sofrasında yapılan değerlendirme ve konuşmalarda; Ömer Faruk Aybek, "Almus Devlet hastanemizde uzman doktor eksiklerinin giderilmesini,hastanemizde ihtiyaç duyulan yönetici kadrolarının tamamlanmasını bekliyoruz" dedi.

            Almus Devlet hastanesi başhekimi Uzm.Dr.Ünsal Durupınar, "Hastanemiz ilçemize yeterli ve yeni tesis. Ancak statüsü gereği bulunmayan bazı yönetici kadrolarının da statüsü artırılarak yani “D” tipi hastane yapılarak çözülmesinin yararlı olacağını düşünüyoruz. Bir de  hastanemizde sekiz alanda uzman doktor ihtiyacı var, beklenti ise bu sayıya yakın oranda uzman hekimin Almus’a görevlendirilmesidir.” dedi.

          Almus toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.Mert Sapçı, "Almus’ta hizmet binası sıkıntımız var, mevcut kiralık bina yetersiz kalıyor, ayrıca şoför sıkıntısından da ilçemizde bir tane 112 ambulans ile hizmet veriyoruz, ihtiyaç duyulunca da il merkezinden destek alıyoruz ama  arada en az yarım saatlik yol olduğundan hasta kaybetme endişeleri var.” dedi.

            Tokat il sağlık Müdürü Oprt. Dr. H.Ahmet Sümbül ise, "Almus'ta çok güzel bir hastanemiz var, uzman doktor eksiğinin olduğu da bizce biliniyor ne var ki Tokat’ta %58 mevcut uzman  hekim ile hizmet veriyor, önümüzdeki günlerde ciddi sayıda uzman hekim atamasının ilimize yapılacağını biliyoruz. Almus ilçemizin de Tokat’ın da ihtiyaçlarının bir bölümünü burada temin edeceğiz, ayrıca zaman zaman geçici görevlerle de desteklemeye devam edeceğiz. Almus Devlet Hastanesini “D” statüsüne yükseltmeye ve Almus’a İlçe sağlık Müdürlüğü birimimizi kurmaya bizzat gayret edeceğim. Ambulans konusunda ise malum olduğu gibi bir ambulansa en az üç sürücü kadrosu gerekiyor ve maalesef bu konuda ciddi sıkıntılarımız var. Diğer kurumlardan desteklerle çözmeye çalışılıyor bu alanda da köklü ve kalıcı çözümün bulunmasına inanıyor ve gayret ediyoruz. Almus’a İlçe Sağlık Müdürlüğü Hizmet binası, 112 Acil Servis hizmet binası ve altı hekimlik, Aile hekimliği hizmet binasını bünyesine alacak yaklaşık beş milyon Türk lirası bedelinde bir hizmet binası yapılmasına bütçe temin ettik. Ancak çok acil arsa temin edilmesi gerekiyor. Bu konuda girişimlerimiz var sonuç alır almaz ihale sürecini başlatacağız.” dedi ve "Almusluların bu güzel ilgisinden ve sohbetinden mutlu olduk, kurumum adına hepinize teşekkür ediyor bu güzel ilgi ve desteklerinizin devamını diliyoruz." dedi.